Demirçalı, “Sana söz Yüreğir’i kazanacağız”

Demirçalı, “Sana söz Yüreğir’i kazanacağız”
Yayınlama: 24.02.2024
A+
A-

TOROS (Haber Merkezi) – CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Ali Demirçalı seçim startını verirken güzel bir vefa örneği sergiledi. Partisinin ilçe yöneticileri ile birlikte Yüreğir’in Kurucu Belediye Başkanı Merhum Sabahattin Eşberk’i mezarı başında ziyaret eden Demirçalı, “Onun aziz ruhu önünde, 35 yıl aradan sonra Yüreğir Belediyesini kazanacağımıza söz verdik” dedi. Demirçalı, CHP’nin İl ve Yüreğir ilçe teşkilatlarını da ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Yüreğir Belediye Başkan Adayı Ali Demirçalı seçim startını verirken, güzel bir vefa örneği sergiledi. Beraberindeki CHP Yüreğir İlçe Teşkilatı yöneticileri ile Yüreğir Belediyesinin Kurucu Başkanı Merhum Sabahattin Eşberk’in mezarını ziyaret eden Demirçalı, “Sabahattin Eşberk’in aziz ruhu önünde Yüreğir’i 35 yıl aradan sonra kazanma sözü verdik” dedi. Demirçalı daha sonra partisinin il ve Yüreğir ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Yüreğir İlçe Binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Demirçalı, “Bundan 35 yıl önce Yüreğir’in ilk Belediye Başkanı seçilen Merhum Sabahattin Eşberk’in aziz ruhu bizimle birlikte… Hiç şüpheniz olmasın ki, 31 Mart’a kadar 7’den 70’e tüm hemşehrilerimize Yüreğir için yapacaklarımızı anlatacağız ve seçimden zaferle ayrılacağız” dedi.

KURUCU BAŞKAN EŞBERK’E VEFA

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Ali Demirçalı ve partisinin Yüreğir ilçe yöneticileri ilk olarak sabah saatlerinde Yüreğir Belediyesinin kurucu Belediye Başkanı Sabahattin Eşberk’in mezarını ziyaret ettiler. Merhum Eşberk’in mezarı başında dualar okuyan Demirçalı, “Seçim startı verirken görevi başında kaybettiğimiz merhum başkanımızın mezarını ziyaret etmek bizim için çok anlamlıydı. Sosyal demokrat bir isim olarak Yüreğir Belediye Başkanlığı’nı kazanan ilk isim olan merhum Eşberk’ten sonra Yüreğir’i bir daha kazanamamıştık. 31 Mart’ta halkımızın teveccühü ile seçimi kazandığımızda ilk işimiz verdiğimiz sözü tutmanın huzuru ile yine merhum başkanımızın mezarını ziyaret etmek olacak” dedi.

 

TANBUROĞLU: “ALİ DEMİRÇALI’NIN DENEYİMİNE GÜVENİYORUZ”

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Ali Demirçalı daha sonra eşi Fidelya Demirçalı ve beraberindeki heyetle CHP Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Demirçalı ve beraberindekileri İl Başkanı Anıl Tanburoğlu karşıladı. Demirçalı

gibi deneyimli bir siyasetçinin CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı olmasından memnuniyet duyduğunu dile getiren İl Başkanı Tanburoğlu, “Ben ve örgütüm 35 yıl aradan sonra Ali Demirçalı ile Yüreğir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağımızdan şüphemiz yok. Kendisine propaganda sürecinde başarılar diliyorum” dedi. Parti örgütünün kendisine olan güveninden mutlu olduğunu kaydeden Ali Demirçalı, “Bu güvene layık olacağımdan ve Yüreğir Belediyesini kazanıp örgütümün ve Yüreğir halkının yüzünü güldüreceğimden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

SARI: “YÜREĞİRLİ ADAY EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ”

İl başkanlığından sonra beraberindeki heyetle partisinin Yüreğir İlçe Teşkilatına geçen Ali Demirçalı’yı burada İlçe Başkanı Sabri Sarı ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra kalabalık bir partili topluluğu coşkuyla karşıladı. CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayının Yüreğirli bir siyasetçi ve o ismin de Ali Demirçalı gibi deneyimli bir isim olmasının önemli bir avantaj olduğunu kaydeden İlçe Başkanı Sabri Sarı, “Adayımıza güveniyoruz… Sayın Demirçalı ile omuz omuza verip var gücümüzle çalışacağız. Yüreğir Belediyesini 35 yıl aradan sonra kazanacağımızdan şüphemiz yok” dedi.

DEMİRÇALI: “BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

CHP Yüreğir İlçe Binası önünde toplanan kalabalığa hitaben İl Başkanı Anıl Tanburoğlu ve İlçe Başkanı Sabri Sarı’nın ardından konuşan Ali Demirçalı, “Benim için Yüreğir’e hizmet etmek, sizlere olan vefa borcumu ödemek anlamına geliyor. Bu nedenle ‘Yüreğir’in halinden ancak bir Yüreğirli anlar’ diyerek bu göreve talip oldum. Ülke zor dönemlerden geçiyor… Ekonomik kriz, işsizlik, açlık belimizi büküyor. Böylesi dönemlerde en çok ihtiyaç duyulan şey; kutuplaşma değil, birlik ve beraberlikle sorunların çözümü için ortak akıl üretmektir. Ne yazıyor afişlerimizde? ‘Birlikte kazanacağız’… Evet benim kıymetli hemşehrilerim; birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz ve sonunda birlikte başaracağız. Yüreğir’i hak ettiği noktaya getirmek için kaybedecek bir günümüz dahi yok. Seyhanlı hemşehrilerimizin nehrin karşı kıyısından baktığında kıskandıkları bir Yüreğir görmeleri için yapacak çok işimiz var” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.