Altılı masa, beşinci zirve

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Güçlendirilmiş parlementer sisteme geçiş amacıyla oluşturulan ‘’altılı masa’’ bugün İYİ Parti lideri Akşener'in ev sahipliğinde, öğle yemeğinde yeniden toplanıyor. Bu beşinci zirve görüşmesi...

Altılı masa, beşinci zirve
Yayınlama: 04.07.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Güçlendirilmiş parlementer sisteme geçiş amacıyla oluşturulan ‘’altılı masa’’ bugün İYİ Parti lideri Akşener’in ev sahipliğinde, öğle yemeğinde yeniden toplanıyor. Bu beşinci zirve görüşmesi gündeminde aday belirleme yer almayacağı, komisyonlarının anayasa yazımı çalışmalarının değerlendirileceği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olması tartışmalarının ele alınacağı ve söylem birliği geliştireceği kulislerden gelen bilgiler arasında yer alıyor.

TOPLANTI ÖĞLE YEMEĞİNDE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde önceki beş buluşmadan farklı olarak saat 14.00’te, öğle yemeğinde bir araya gelecek. Bu değişikliğin, toplantıların uzun sürmesi ve bildiri yayımının geç saate kalması nedeniyle yapıldığı belirtiliyor.

ADAY KONUSU GELECEK BULUŞMADA ELE ALINACAK

Bugün yapılacak toplantıda Cumhurbaşkanı Adayı belirleme hususunun ele alınmayacağı ve bu maddenin önümüzdeki ay Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak ‘’altılı masa’’ buluşmasında gündeme gelmesinin beklendiği konuşuluyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.