Adana daha iyi yerleri hak ediyor

Yayınlama: 01.06.2022
A+
A-

Adana’da güzel gelişmeler de yaşanıyor. Özellikle ekonomi alanında kendini geliştiren sektörler başarıdan başarıya koşuyor. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç bu yönüyle büyük gayret gösteriyor.
TÜPRAŞ’ın bu yıl da birinci olduğu Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu İSO 500 sıralamasında, Adana sanayi firmaları SASA Polyester Sanayi A.Ş. 20., Beyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 193., Elita Gıda San. ve Tic. A.Ş. 238., Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 264., Dioki Petrokimya Sanayi A.Ş. 271., Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. 298., ADM Besin ve Tarım A.Ş. 322., Akyem Adana Yem Yağ Biodizel Tarım ve San. Tic. A.Ş. 323., Temsa Skoda Sabancı Ulaşım Araçları A.Ş. 359., Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. 366., Omnia Nişasta San. ve Tic. A.Ş. 427., Atlasdenim Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 473.,sırada yer aldı.
Adana daha iyi yerlere gelemez mi? Elbette gelebilir. Bunun için el ele verip kenetlenmek gerekiyor. Geçmişi unutup önümüze bakmamız ve her zamankinden daha çok çalışmamız gerekiyor.
Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda listeye giren Adana sanayi firmalarımızı tebrik ediyoruz. Yakın gelecekte bölgemiz yapılacak olan yeni yatırımlar ile birlikte ilk 500 arasında yer alan firma sayımızı artacağına inanıyoruz.
Çünkü Adana yeni yatırım alanları ile birlikte bu sayıyı çok daha yukarı çıkartacak potansiyeli barındırıyor. Bu güç Adana’da ve Adanalılar da var.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.