Sağlık

Yakınları enkaz altındayken depremzedelere şifa dağıttı

      (AA)-Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Hatay’da teyzesini, eniştesini, kuzenini kaybeden nefroloji uzmanı Dr. Feyza Bora, kardeşi göçük altındayken afetzedeleri tedavi için görev yaptı.Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde..

Yakınları enkaz altındayken depremzedelere şifa dağıttı

 

 

 

(AA)-Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Hatay’da teyzesini, eniştesini, kuzenini kaybeden nefroloji uzmanı Dr. Feyza Bora, kardeşi göçük altındayken afetzedeleri tedavi için görev yaptı.Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde görev yapan Bora, Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından, nefrologlara ihtiyaç olacağını düşünerek bölgeye gitmek için gönüllü oldu.Bir süre sonra Hatay’da da deprem olduğunu, kardeşi, yengesi, teyzesi başta olmak üzere çok sayıda yakının enkaz altında kaldığını öğrenen Bora, iki çocuğunu dedelerine bırakarak, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonunda Adana’ya gitti.Mersin Şehir Hastanesinde ihtiyaç olduğu için buraya yönlendirilen Bora, bir taraftan yakınlarından gelecek güzel haberi beklerken bir taraftan da göçüklerden çıkarılan hastaların tedavisine yardımcı oldu.

Teyzesini, eniştesini, kuzenini ve annesinin bazı yakınlarını depremde kaybeden Bora’nın kardeşi Burak Özer de Antakya ilçesinde depremin 37’nci saatinde beş katlı binanın enkazından çıkarıldı.Mersin Şehir Hastanesine sevk edilen kardeşini hastanede görebilen Bora, annesinin Antakyalı olduğunu, kardeşi dahil birçok akrabasının orada yaşadığını söyledi.Depremi duyar duymaz bölgeye gitmek istediğini anlatan Bora, “Saatler geçmesine rağmen onlara ulaşamayınca insanın içine korku düşüyor. Doktor olarak hemen bölgeye gitmek, nefroloji olan bir bölümde çalışmak istedim. Mersin’e yönlendirdiler. Bu süreçte kardeşim, onun eşi, teyzem ve ailesi enkaz altındaydı. Telefonla hiçbirine ulaşamadık.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL