Yerel

Seyhan’dan depremzedeler için dayanışma seferberliği

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından tüm olanaklarını depremzedeler için seferber eden Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, Adana’da depremden etkilenen yurttaşların başta barınma olmak üzere gıda ve..

Seyhan’dan depremzedeler için dayanışma seferberliği

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin ardından tüm olanaklarını depremzedeler için seferber eden Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, Adana’da depremden etkilenen yurttaşların başta barınma olmak üzere gıda ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bir yandan da diğer illerdeki depremzedelerle dayanışma çalışmalarına yoğunlaşan Seyhan Belediyesi, AFAD, belediyeler ve diğer kurum, kuruluşlarla işbirliği halinde, hem arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor hem de depremden kurtulan yurttaşların acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak topladığı yardımları deprem bölgesine gönderiyor.

EVİNE GİREMEYEN YURTTAŞLARLA DAYANIŞMA SÜRÜYOR

6 Şubat sabahı yaşanan depremin ardından tüm birimleriyle teyakkuza geçen Seyhan Belediyesi, evine giremeyen yurttaşlarla dayanışma çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal yardım ekipleri halka açılan belediyeye ait tesisler ile diğer güvenli alanlarda barınan yurttaşlara aşevi mutfaklarında pişirilen sıcak yemekleri ve çorbaları, hazırlanan kumanyaları ikram edip, açık alanlarda geceyi geçiren yurttaşların ısınma sorununu çözmeye yönelik olarak yakacak desteği de veriyor.

2,5 TON SÜT ÇOCUKLARA ULAŞTIRILDI

Afetzede ailelerimizin çocukları için süt üreten ‘mandıra’da pastörize edilen 2.5 tondan fazla süt güvenli toplanma alanlarındaki ailelerin çocuklarına ulaştırıldı.

SEYHAN ARAMA KURTARMA EKİBİ HATAY’DA

Depremin hemen ardından Çukurova ilçesindeki enkaz alanlarında arama kurtarma çalışmalarına katılan Seyhan Arama Kurtarma (SAK) ekibi, buradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından İskenderun’da arama kurtarma çalışmalarında görev yapmaya başladı.

KARATAŞ’TAN SAMANDAĞ’A BALIKÇI TEKNELERİYLE YARDIM AĞI

Öte yandan depremzedelere yönelik dayanışma ağını genişleten Seyhan Belediyesi, Karataş Kaymakamlığı ve Karataş Belediyesi ve gönüllülerle birlikte deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan barınma, ısınma malzemeleri ve gıda maddelerini balıkçı tekneleri aracılığıyla depremin ağır hasar verdiği Samandağ’a ulaştırıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL