Seyhan’da uygun şartlarda yaklaşık 4 bin kurban kesimi yapıldı

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Seyhan Belediyesi, Kurban Bayramında ilçenin 9 değişik merkezindeki kurduğu ve Diyanet İşleri Başkanlığından görevli İmamlar eşliğinde gerçekleştirdiği hizmet çerçevesinde yaklaşık 4 bin Kurbanlık kesimini...

Seyhan’da uygun şartlarda yaklaşık 4 bin kurban kesimi yapıldı
Yayınlama: 19.07.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Seyhan Belediyesi, Kurban Bayramında ilçenin 9 değişik merkezindeki kurduğu ve Diyanet İşleri Başkanlığından görevli İmamlar eşliğinde gerçekleştirdiği hizmet çerçevesinde yaklaşık 4 bin Kurbanlık kesimini Ücretsiz olarak gerçekleştirdi.

Kurban Kesimi Dini ve Hijyen şartlarına uygun yapıldı

Başkan Akif Kemal Akay’ın talimatlarıyla ücretsiz olarak verilen hizmette Kurbanlık kesimi, Seyhan’ın 9 ayrı noktasında dini vecibelere ve hijyen şartlarına uygun bir şekilde tamamlandı. Kurbanlık kesimi sürecinde vatandaşa sıcak-soğuk ikramlar yapıldı ve araç sorunu yaşayan vatandaşlar evlerine kadar bırakıldı. Ayrıca Seyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce kesim yerlerinde; yeterliliği olan kasapların dışında,  veteriner hekim, sağlık ekibi ile temizlik işleri Müdürlüğü ekiplerini de hazır bulundurdu.

Rekor Sayıda Kurbanın Kesimi Ücretsiz Olarak Yapıldı

Bayram süresince görevde olan Seyhan Belediyesi ekipleri, Rekor sayıdaki 4 Bine yakın Kurbanın kesimini ücretsiz olarak tamamladı. Kurbanlık Kesim Yerleri ve Kesilen Kurban sayısı Şöyle;

·         2000 Evler Mahallesi – 861

·         Emek Kapalı Semt Pazarı – 723

·         Gürselpaşa Kıyı boyu – 667

·         Fatih Kıyı boyu – 497

·         Yeşilyurt Evren Sitesi – 411

·         Pınar Kapalı Semt Pazarı – 219

·         Şakirpaşa Semt Pazarı – 195

·         Yeşiloba Kapalı Semt Pazarı – 154

·         Bahçeşehir Mahallesi – 146

Kurban Bayramı süresince toplam 3 bin 823 Kurbanın kesimi tamamlandı.  9 Farklı Kesim yerinde hazır bekletilen temizlik ekipleri aracılığıyla da çevre ve görüntü kirliliği önlendi, kötü kokuların yayılmasının önüne geçildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.