Seyhan boya üretiyor okullar renkleniyor

Seyhan boya üretiyor okullar renkleniyor
Yayınlama: 01.07.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Yaşamın her alanında üretimi hizmet felsefesi olarak benimseyip üreten ve ürettiğini paylaşan Seyhan Belediyesi, eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Seyhan Kaymakamlığı ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen proje kapsamında devlet okullarında kullanılmak üzere ürettiği 650 kova boyayı yetkililere teslim etti.  Başkan Akif Kemal Akay, “Bugünümüz ve geleceğimiz olan gençlerimizin çok daha iyi koşullarda öğrenim görmelerine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimiz için ne yapsak az” dedi.

EĞİTİME DESTEK ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Seyhan Belediyesi eğitime verdiği desteği aralıksız sürdürüyor. Belediyenin ihtiyacı olan boyayı kurduğu atölyede üreten Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, ürettiği boyayı kamu kurumlarıyla paylaşmaya devam ediyor. Seyhan Kaymakamlığı, Seyhan Belediyesi ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü “Senin Rengin projesi” kapsamında,  devlet okullarında kullanılmak üzere geride kalan üç yılda üretilen 47 ton ağırlığında 2350 kova boya okulların boyanması için yetkililere teslim edilmişti.

OKULLARA DÖRT YILDA 3 BİN KOVA BOYA DESTEĞİ

Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından devlet okulların bakım ve onarımının gerçekleştirilip yeni döneme hazırlanması yönündeki çalışmalar başlarken, Seyhan Belediyesi bu yıl da okulların boyanması için Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 650 kova boya desteğinde bulundu. Seyhan Belediyesi’nin dört yıllık dönemde okullara boya desteği 3 bin kovaya ulaştı.

“GENÇLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZ”

Seyhan Belediyesi’nin halkın refahı, huzuru ve mutluluğu için üretip, ürettiğini de paylaşan bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Akay, “Üretimden gelen gücümüzü Seyhan’ımız ve Seyhanlı hemşehrilerimiz için kullanıyoruz.  Gençlerimizi hem bugünümüz hem de geleceğimiz olarak görüyoruz. Gençlerimizin çok daha iyi koşullarda öğrenim görmesi konusunda sorumluluk hissediyoruz. Tatil döneminde okulların yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanması için 650 kova iç ve dış cephe boyasıyla okullarımıza destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitime ve gençlerimize desteğimizi aralıksız sürdüreceğiz. Gençlerimiz için ne yapsak az” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.