DEPREMI ÖNCEDEN HABER VEREN DOĞA VE HAYVANLARDIR

Yayınlama: 02.03.2023
A+
A-

DEPREMDEN KAÇMAK İÇİN FIRSAT OLACAK GEÇMİŞ TECRÜBELERİMİ DİKKATLİ OKUYUN. VE TÜM SEVDİKLERİNİZE OKUTUN. VE BENCE MUTLAKA PAYLAŞIN.
HAYATIM BOYUNCA DOĞANIN, DOĞADAKİ CANLILARIN VE İNSANLARIN DAVRANIŞLARINI İZLEDİM. DOĞANIN SÖZÜNÜ DİNLEDİM.

İlk görebileceğiniz alarm. Depremden önce toprak ısınır ve toprak içinde yaşayan tüm canlılar başta karıncalar topraktan alabildiğince uzağa gitmeye çalışırlar. Bu sebeple depremden 1 gün önce apartmanların 13. 14 . katları dahi aniden karınca basar. Çünkü depremle altüst olacak topraktan karıncalar alabildiğince uzağa gitmeye çalışırlar.
MARTILARI TAKİP EDİN, depremden bir kaç gün önce denizden hepsi uzaklaşıp çatılara konuyorlar aç susuz hiç bir şey yemeden çatılarda hiç kıpırdamadan sessizce bir kaç gün oturuyorlar ve hepsinin gagası deprem olacak yöne dönük hipnoz olmuş gibi bakıyorlar.
Depreme 1 (bir ) saat kala deliler gibi inanılmaz yüksek sesle çığlıklar atarak hep birlikte aynı anda çatılardan havalanıyorlar .
5 dk. Evlerin üstünde bağıra bağıra uçuyorlar ÇIKIN ÇIKIN EVLERDEN DİYE BAĞIRIYORLAR ADETA, AMA FARKEDEN YOK. Her zamanki martı çığlıkları diye gökyüzüne bakan yok. Binlerce martı çatılardan hep birlikte havalandıktan 5 dk sonra toplu halde uçarak gökyüzünde bir girdap, adeta dev bir hortum oluşturup uçmaya devam ediyorlar.
Martıların sürekli dönerek oluşturduğu yerden gökyüzüne uzanan uzun bir hortum. Öyle büyük hortum ki uzunluğu 200 metreyi geçiyor.
Bu hareketleri ile depreme 1 saatten az kaldığını anlıyorum..
Ve bunu gördükten 45 dk 1saat sonra deprem başlıyor. BU SÜREDE DEPREM BAŞLAMADAN EVVEL evden eşyalarını alıp dışarı çıkmaya yetiyor.
Bunu girdap hareketlerini gördüğünüzde yüzde yüz deprem geleceğinden emin olarak evlerden tüm yakınlarınıza güvenli bir alana çıkmalarını söyleyin.
Bunu herkese yayın lütfen.
Tüm insanlık için yazma gereği duydum. Ben İstanbul-Düzce depreminde buna dikkat ederek defalarca artçılar dahil. Sokağa emniyetli alana bebeklerimi, annemi ve kendimi eşyalarımızı çıkardım. arabamıza bindik sallanmaya başladık. Bu tecrübeyi defalarca yaşadım. Her depremi, artçıyı depremi Bu Şekilde anlayıp dışarı çıktık.
Evet deprem bilimciler fay hareketini ve depremin ne zaman olacağını bilemiyor olabilirler ancak hayvanlar deprem hattında oluşan bizlerin duymadığı sesleri günler öncesinden duyuyorlar. Özellikle MARTILAR. Bildiklerimi anlatmak boynumun borcu olarak hissettiğim için yazdım anlayabilene. VE BİR ŞEY DAHA TÜM BUNLARIN IŞIĞINDA BİZ BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİNE 12 SAAT KALA İSTANBUL’DAN AYRILMIŞTIK. O CEHENNEMİ RABBİM BİZE YAŞATMADI ÇOK ŞÜKÜR.

(Alıntıdır)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.