Barut:Acılardan keyif alıyorlar

Barut:Acılardan keyif alıyorlar
Yayınlama: 29.11.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, ekonomik krizin yurttaşları perişan ettiğini belirterek, kara tablonun sorumlusu AKP iktidarının ise dramatik yangını sadece seyrettiğini söyledi. Tek adam yönetiminin adeta acılardan keyif aldığını anlatan Barut, “Ülke yangın yeri, sorumluları seyrediyor” dedi.
“SANKİ BU ÜLKEDE YAŞAMIYORLAR”
TBMM Genel Kurulu’nda ekonomide yaşanan vahim durumla ilgili konuşarak yurttaşların sorunlarına dikkat çeken Ayhan Barut, “AKP iktidarına sesleniyoruz; Bu güzelim memleket yanıyor haberiniz var mı? İnsanlarımız çile çekiyor, biliyor musunuz? Sanki bu ülkede yaşamıyor, insanlarımızın halini görmüyor gibi davranıyorsunuz. Yazıklar olsun demekten artık yorulduk. Siz kılınızı bile kıpırdatmıyor, adeta bu acılardan keyif alıyorsunuz” diye konuştu.
“VERDİK YETKİYİ, GÖRÜYORUZ ETKİYİ”
Bitmek bilmeyen zamların yurttaşın belini büktüğünü, iktidarın çare bulmak yerine algı operasyonlarına giriştiğini bildiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Dolar 19 liraya yaklaştı. Elektrik ve doğalgaz faturaları katlandı, zamlar bitmiyor. Kara kış geliyor, yurttaş nasıl ısınacak? Evine nasıl ekmek götürecek? ‘Dış güçler’, ‘Faiz lobisi’ ve ‘masonların işi’ diyerek algı yürütmeye çalışıyorsunuz. Bu numaraları kimse yemiyor. ‘Vermeyince mabud, neylesin Mahmut’ diye sorunu başka yerlere havale ederek kurtulamazsınız. Şahsım hükümetinin temsilcisi sürekli, ‘Ekonomistim ben, ekonominin sorumlusuyum, verin yetkiyi, görün etkiyi’ diyordu. Yani bu kara tablonun sorumlusu sizsiniz, ilk seçimde gideceksiniz! Tek görevimiz sandıkta sizden hesap sormaktır! Mutlaka başaracağız!”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.