Yamyam geliyor

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Dünya müziğinin bilindik yüzleri eskidikçe, yeni tarzların temsilcisi olan ve şarkılarıyla milyonların gönlünü fetheden genç starlara gösterilen ilgi artıyor. İşte çocuk yaşta söz yazıp...

Yamyam geliyor
Yayınlama: 01.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Dünya müziğinin bilindik yüzleri eskidikçe, yeni tarzların temsilcisi olan ve şarkılarıyla milyonların gönlünü fetheden genç starlara gösterilen ilgi artıyor. İşte çocuk yaşta söz yazıp besteler yaparak rap müziğini yaşam biçimi haline getiren  Adanalı müzisyen Mert Ali Derin, sahne adıyla Mert Ali, çok konuşulacak ilk albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor…  Müzik piyasasının önemli yapım şirketlerinden olan DMC etiketiyle Eylül ayında piyasaya çıkacak albüm oldukça iddialı… Şarkılarıyla rap kültürüne ve müzik listelerine yeni bir akım yaratmaya çalışacak olan genç şarkıcının albümü şimdiden merak konusu oldu. Her yaşa hitap edecek olan albüm için 3 ay stüdyoya kapanan genç rapçi, 8 parçadan oluşan  bu ilk çalışmasında ki eserlerin sözleri kendisine ait, müzikleri ise Hakan Arıdaşır, Neşet Eğerek ve Arda Aydoğdu’ya ait. Bu Albümle müzik listelerini sallamaya hazırlanan genç şarkıcı Mert Ali, Rapin önce Türkiye’de sonra da Avrupa’da önemli bir temsilcisi olmak istiyor.

Albümün çıkış şarkısı olan “Yamyam” için kamera karşına geçen ve enerji dolu ilk klibini çeken genç rapçi, hayranları ve dansçılarla sergilediği sokak danslarıyla yeni bir akım yaratacağa benziyor. Müzik dünyasına profesyonel olarak girmeden önce birçok konser organizasyonunda yer alan, Adana’da gençlere rap müziğini sevdirmek için stüdyo çalışmaları yapan Mert Ali, kısa zamanda kentte adından söz ettirmeye başladı. Genç müzisyen Mert Ali Derin, “Adana’nın belki de yaşı en küçük rapçisi olabilirim, 26 yaşındayım ama en aktif ve enerjik şarkıcısıyım. Adana’da Rap Müziğinin önde gelen isimlerindenim. Fakat amacım Türkiye’de, sonra da Avrupa’da bu tarzın öncülerinden olup büyük yankı uyandırmak. Çocukluğumun hayalini, çok çalışarak ve üreterek alacağıma inanıyorum” dedi. Albüm ve klibi  DMC etiketi ile tüm piyasalarda ve dijital platformlarda yerini alacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.