Güncel

Vali Elban, gaziler gününü kutladı

  (HABER MERKEZİ) –TOROS- Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesinin ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü’nü canı gönülden..

Vali Elban, gaziler  gününü kutladı

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS- Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesinin ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü’nü canı gönülden tebrik ettiğini söyledi.

Gaziler gününü kutlayan Vali Elban, ““Fedakârlığı karşısında mükâfat beklemeyecek düzeyde bir kendinden geçme halidir gazilik!. Aziz milletimiz için tarihimizin her döneminde en mukaddes değer hep vatan toprağı olmuştur. Vatan topraklarımızı korumak, bu toprakları bizlere yurt kılmak için gerek 1071’de Anadolu’nun kapılarını bizlere açarken gerek Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı yıllarında cephelerde savaşırken gerekse 15 Temmuz’da milli birliğimizi ve demokrasimizi korumak uğruna büyük mücadeleler verilmiştir. Tarihimiz boyunca verilen mücadelelerde milletçe ortak hissimiz hep vatanı kendi canından dahi üstün tutma ve her şeyi göze alarak bu yurdu savunma duygusudur. Bu duygu, yüce milletimizin gönlüne kanıyla canıyla ilmek ilmek işlenen bir nakıştır adeta. Mukaddes vatanımızı korumak uğruna serden geçerek canını veren aziz şehitlerimiz ve ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ anlayışıyla ölüme yürüyen kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere makamların en yükseğine eren aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmetle anıyorum. 19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL