Türk Büro Sen Adana 2. Nolu Şubesı Ata’yı andı

Türk Büro Sen Adana 2. Nolu Şubesı Ata’yı andı
Yayınlama: 11.11.2022
A+
A-

 

 

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro Sen Adana Şubesi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. Ölüm yıl dönümü nedeniyle Adana Adliyesi’nde saat 09.05 te siren sesi ile eş zamanli Türk Bayrağı ve Atatürk posteri açılarak şube başkanı Uğur Akan tarafından istiklal marşı okutuldu. Tüm personel balkonlara çıkarak katılım sağlayıp saygı duruşu ve istiklal marşına eşlik etti

Törenin ardından  günün anlam ve önemine istinaden bir konuşma yapan Türkiye Kamusen’e bağlı Türk Büro Sen Adana 2 No’lu Şube Başkanı Uğur Akan,TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonumuza bağlı TÜRK BÜRO-SEN ADANA ŞUBESİ olarak yetkili olduğumuz Adana Adliyesi’nde organize ettiğimiz Atamızı anma törenine katılan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı.

Başkan Akan, Yaptığı konuşmasında;TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonumuza bağlı TÜRK BÜRO-SEN ADANA ŞUBESİ olarak yetkili olduğumuz  Adana Adliyesinde organize ettiğimiz Atamızı anma törenine katılan bütün arkadaşlarımıza şahsım ve sendikam fın ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi ve hamisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

Bizler 10 Kasım’da bu milletin bir değerini, sevdasını, yüreğini, ufuk bakışını kaybettik. Bizler 10 Kasımları bir matem bir yas günü olarak görmedik, görmeyeceğiz. Bizler 10 Kasım’ları, onun “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.” sözünün ışığında fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gün olarak gördük.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.” sözü ile hedefimizi yıllar önce çizmişti. Hiç şüphe yok ki milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, Atatürk’ün bize çizdiği hedefe kararlılıkla yürüdüğümüzün en bariz ispatıdır. Bugün ise gururla ifade etmek isterim ki uluslararası alanda, gücü sürekli artan, bütün dünya tarafından sürekli ilgiyle izlenen, kararlılıkla ilerlemesini sürdüren bir Türkiye var ve ülkemiz önemli bir bölgesel güç olarak Atatürk’ten aldığı ilhamla dünyaya damgasını vurmaya devam etmektedir.

Bu duygularla;

Ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum açıklamasında bulundu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.