Güncel

 “Toros Mahallesi’ndeki binaların kontrollerinin % 70’i tamamlandı”

    Yaşanan depremin olduğu ilk günün ardından hem muhtarlığımızda, hemde sahada hizmet verdiklerini ifade eden Toros Mahallesi muhtarı Sibel Polat  “Mahallemizi gezip vatandaş larımızın isteklerini dinlemeye devam ediyoruz. Çok..

 “Toros Mahallesi’ndeki binaların kontrollerinin % 70’i tamamlandı”

 

 

Yaşanan depremin olduğu ilk günün ardından hem muhtarlığımızda, hemde sahada hizmet verdiklerini ifade eden Toros Mahallesi muhtarı Sibel Polat  “Mahallemizi gezip vatandaş larımızın isteklerini dinlemeye devam ediyoruz. Çok şükür zor günler geride kalıyor ve nor malleşmeye başlıyoruz” dedi.

Toros mahalle sakinlerine seslenen Muhtar Sibel Polat “Değerli sakinlerimize sizlerin aracılığı ile iletmek istediğim bazı konular var.Öncelikle mahallemizdeki binaların kontrollerini yapan Çevre ve Şehircilik bölge müdürlüğünün ekiplerinden aldığımız bilgi %70 tamamlanmış olup hafta sonuna kadar Toros mahallesinin kontrollerinin biteceğini söylediler. İşlemler tamamlandığında umarım çok fazla hasarlı binanın çıkmamasıdır. Deprem boyunca Gerek AFAD ,gerek Valilik görevlileri ve Adana Büyükşehir ekiplerinin yanısıra Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin ve meclis üyeleri bizzat gelerek taleplerimizi aldılar. İlk günden bu yana bizlerle sürekli irtibat kurarak sorunlarımızı çözmemizde yardımcı oldukları için mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

Depremin ilk saatlerinden itibaren 7/24 hem sahada hem de muhtarlıkta hizmetlerimizi vermeye devam ettik. Elimizden geldiğince bütün afet toplanma alanlarına ulaşmaya çalışıp sorunları çözmeye çalıştık. Sevdiğimiz insanları kaybettik üzüldük ama yine de koşturmaya devam ettiklerini belirten Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat   “Tabii ki de tek başımıza bütün sorunların üstesinden gelmemiz mümkün değil. Bu zor günleri inşallah bir an önce atlatır eski günlerimize dönmek dileğiyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Bu zor günlerde bir nebzede olsa mutluluk vermek için çocuklarımıza hem psikolojik, hem de eğlence amaçlı Çukurova Elektrik Meslek Lisesinde çadırımız kurulmuştur. Burada çocuklarımızın en azından deprem yaralarını atlatana kadar onların farkına varmadıkları deprem korkularını yenmek için psikologlarımızın yardımı ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu arada muhtarlığımıza erzak gelmemiştir ve gelen erzakları Kenan Evren kapalı semt pazarında kalan depremzedelere anında dağıtılmıştır. Bu konuda çıkan asılsız haberler ayrı olarak beni üzmüştür. Çünkü tüm yardımlar gönüllü ekiplerimiz vasıtasıyla anında yerine ulaştırılarak dağıtıldığını “ifade etti.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL