Tarım sektörü ilk mezunlarına sahip çıkıyor

Tarım sektörü ilk mezunlarına sahip çıkıyor
Yayınlama: 27.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Ülke kalkınmasına katkı vermeyi ve gençlerin mezun olduktan sonra meslek sahibi olmaları amacıyla TOBB tarafından yaptırılan ve bu yıl ilk mezunlarını veren TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili açıklama yapan Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, “Tarım alanında eğitimi önceleyen meslek lisemiz ilk mezunlarını verdi. Okulumuz önümüzdeki yıllarda da gençlerimizin öncelikli tercihleri arasında yer almaya devam edecektir. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diğer liselerdeki müfredata ek olarak tarım alanına yönelik teknik eğitimiyle fark yaratıyor, proje okulu olarak önemli roller üstleniyor” dedi.

ATO Başkanı Atila Menevşe, “Öğrencilerimiz, başarıyla eğitim dönemlerini tamamladı ve TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ilk mezunlarını verdi. Sektör temsilcileriyle konuştuğumuzda mezunları hemen istihdam etmeye hazır olduklarını öğrendik. Bu bizim için büyük bir sevinç kaynağıdır. Geleceğin popüler mesleği olarak görülen ve yeni neslin tercihleri arasında yer alan tarım sektörünün eğitim yuvası olan meslek lisemiz; sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli mesleki yeterlilikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmektedir. Mesleki eğitim ile reel sektörün ihtiyaçlarının birbirine entegre edilmesini hedefleyerek yola çıktığımız Meslek Lisemizin geldiği nokta bizleri bir hayli sevindirmektedir. Okulumuzun bu noktalara gelmesinde; Adana Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Odamızın ilgili Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri, Adana Ticaret Borsamız, okul yöneticilerimiz ve öğrencilerimizin emeği bir hayli fazla. Ben emeği geçen, destek veren herkese ve özellikle de Okulun ilimize kazandırılmasındaki katkılarından dolayı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi iletiyorum.

ATO Başkanı Atila Menevşe: “Meslek seçiminin hayatın en önemli kararlarından biri olduğunu ifade etmeliyim. Günümüzde meslek sahibi olmak istihdam için en önemli konudur. Hem sektörün ihtiyaçlarını karşılamak, hem de geleceğini topraktan kazanmak isteyen meslek sahibi gençler yetiştirebilmek adına bu yola çıktık ve okulumuzu tercih eden öğrencilerimize her zaman destek olduk. ATO olarak biz de sektördeki diğer STK’lar da okulumuzu tercih eden öğrencilere öncelikli burs olanağı sunuyor. Okulumuzun yönetimi ile sürekli temas halindeyiz ve okulumuzun tanıtımı için her dönem çalışmalar yürütüyoruz. Bu yıl da lise tercihi yapacak olan öğrencilere ve velilere çağrıda bulunarak, tercihlerini TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yana kullanmaya davet ediyorum. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptıran öğrenciler, seçecekleri alanla ilgili bilgi, beceri kazanmalarının yanında, mesleklerini en iyi şekilde icra edebilmeleri adına donanımlı ve kaliteli bir eğitim alacaklar. Bu sayede, mezun olduktan sonra şu an tarım sektöründe ciddi bir ihtiyaç haline gelen ara elaman açığı nedeniyle iş bulma sorunu yaşamayacaklar”’ dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.