SEYHAN’DAN KIZ ÖĞRENCİLERE GÜVENLİ BİR AİLE ORTAMI

(HABER MERKEZİ) –TOROS - Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, ekonomik krizin toplumda neden olduğu sorunlar nedeniyle eğitim alanında yaşanan sıkıntıların aşılmasına katkıda bulunacak hizmetleri...

SEYHAN’DAN KIZ ÖĞRENCİLERE GÜVENLİ BİR AİLE ORTAMI
Yayınlama: 09.09.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, ekonomik krizin toplumda neden olduğu sorunlar nedeniyle eğitim alanında yaşanan sıkıntıların aşılmasına katkıda bulunacak hizmetleri art arda yaşama geçiriyor. Dört yıllık üniversite kazanan Seyhanlı öğrencilere 2 bin TL’lik nakdi yardımın ardından, Adana’daki üniversiteleri kazanıp barınma sorunu yaşayan kız öğrenciler için “Seyhan Kız Öğrenci Evleri” hizmete açıldı. Kız öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince barınma ve yaşam alanlarını en iyi şartlarda sürdürebilmelerini sağlamaya yönelik olarak hizmete giren Kız Öğrenci Evleri’ne başvurular başladı. Bakımyurdu Caddesi’nde 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan Kız Öğrenci Evleri’nden üniversiteye tek toplu taşıma aracıyla ulaşım imkanını bulunuyor. Kent merkezindeki konumuyla her tür olanağa erişimin kolaylıkla sağlanabildiği Kız Öğrenci Evleri’nde, öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak her tür donanım da sunuluyor.

GÜVENLİ BİR AİLE ORTAMI

Gençlerin Türkiye’nin bugünü ve yarını olduğunun altını çizen Başkan Akif Kemal Akay, gençlerin eğitim hayatlarını en iyi koşullarda sürdürülebilmenin önemini vurguladı. Seyhan’da Bilgi Evleriyle gençlerin ve çocukların bilgiye erişiminin önündeki engellerin kaldırıldığını aktaran Akay, “Seyhan’da yaşayıp dört yıllık üniversite kazanan gençlerimize 2 bin TL tutarında eğitim desteği veriyoruz. Çamaşırhanelerimiz öğrencilerimize ücretsiz hizmet veriyor. Üniversite öğrencilerimize bu yıl da ücretsiz akşam yemeği vermeye devam edeceğiz. Ancak bu desteklerin yeterli olmadığını biliyoruz. Bugün üniversiteli gençlerimizin en önemli sorunlarından birinin de barınma olduğu gerçeğinden yola çıkarak, Adana’daki üniversiteleri kazanan kız öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla kalabileceği, güvenli bir aile ortamını onlara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İRTİBAT NUMARALARI

Kız Öğrenci Evleri’nde kalmak isteyen kız öğrencilerin Seyhan Belediyesi’nin 0322 432 74 74 No’lu telefon numarasından dahili 1226’nın tuşlanması ya da 0535 011 23 89 nolu cep telefonu numarasını arayarak koşulları öğrenip başvurularını yapması gerekiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.