MHP Adana İl Kongresi 9 Eylül’de 

TOROS (Haber Merkezi) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana 14. Olağan İl Kongresi’nin 9 Eylül 2023 tarihinde yapılacağını bildirdi. MHP...

MHP Adana İl Kongresi 9 Eylül’de 
Yayınlama: 24.08.2023
A+
A-

TOROS (Haber Merkezi) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Adana 14. Olağan İl Kongresi’nin 9 Eylül 2023 tarihinde yapılacağını bildirdi.

MHP Adana’da 15 ilçenin tamamında olağan kongrelerini geçen hafta tamamlamıştı. Adayların istişare edilmek suretiyle belirlendiği ve “Tek ses, tek yürek, tek liste” sürecinin yaşandığı ilçe kongrelerinin ardından partililerce ve kamuoyunca merak edilen il kongre tarihi de belli oldu. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 14. Olağan İl Kongresinin 9 Eylül 2023 tarihinde yapılacağını açıkladı. Kongrenin Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceği bildirildi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, İl Yönetim Kurulu Toplantısında yöneticilerle birlikte ilçe kongrelerini ve yerel gündemi de değerlendirdi. Adana’nın 15 ilçesinin tamamına hizmet götürmekle mükellef olan Büyükşehir Belediyesi’nin çok yetersiz kaldığını, adil ve eşit hizmet sunulmadığını vurgulayan Başkan Kanlı, MHP ve Cumhur İttifakı olarak Adana’nın her noktasına, her insanına ayrımsız hizmet etmeye talip olduklarını kaydetti.

Başkan Yusuf Kanlı, yerel seçim sürecinde adayların belirlenmesine yönelik çalışmalarda, parti tabanının beklenti ve hassasiyetlerinin mutlaka dikkate alınacağının mesajını da verdi. Kanlı, yerel seçimlerde aday olmak isteyen yöneticilerin, yapılacak il kongresiyle oluşacak kademelerde göreve talip olmamaları gerektiğini, İl Teşkilatı bünyesinde yönetimde yer alacak isimlerin de yerel seçimlerde aday olamayacağını kaydetti.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bir saati aşan toplantıyı, “Cenab-ı Allah bizleri, hepimizi; Sayın Bilge Liderimize, Ülkücü Milliyetçi Hareket’e, üç hilale gönül veren partililerimize, bizlere güvenen vatandaşlarımıza layık olarak, alnımız açık, başımız dik bir şekilde görev yapmayı nasip eylesin” duasıyla bitirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.