Güncel

Kızılay yaraları sarıyor

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-Depremden etkilenen illerde aşevleri, mobil mutfakları ve ikram araçlarıyla hem çalışanları hem de gönüllüleri ile seferberliğini sürdüren Türk Kızılayı bir yandan yardım dağıtırken diğer yandan özellikle çocuklardaki..

Kızılay yaraları sarıyor

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Depremden etkilenen illerde aşevleri, mobil mutfakları ve ikram araçlarıyla hem çalışanları hem de gönüllüleri ile seferberliğini sürdüren Türk Kızılayı bir yandan yardım dağıtırken diğer yandan özellikle çocuklardaki psikolojik etkileri telefi için moral ve motivasyon sağlıyor.

Öngörülmeyen, tahmin edilemeyen,yer bilimcileri bile şaşırtan, hiçbir süper güç devletin bile altından kalkamayacağı büyüklükte yaşanan yüzyılın felaketine rağmen deprem mağdurlarının yaralarını sarmak için seferber olan Türk Kızılayı, 11 ilde gece gündüz sahadan ayrılmıyor.

Hatay’daki yardım dağıtımı ekibinde yer alan Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, çocuklara da moral ve motivasyon sağladı.

Afetzedelere gıda, hijyen malzemesi ve kıyafetlerini bulunduğu yardım kolilerini kendisi de taşıyan Genel Sekreter Saygılı, “Gün birlik ve dayanışma günüdür. Ateş düştüğü yeri değil hepimizi yaktı. Türkiye güçlü bir devlet ve bu yaraların sarılmasının da üstesinden gelecektir. Bizler de Kızılay ekibi olarak gece gündüz sahadayız” dedi.

Deprem çadırlarında yaşayan vatandaşlarla sohbet eden, ihtiyaçları yerinde tespit ederek, derhal temini için ekipleri seferber eden Genel Sekreter Ramazan Saygılı, çocukları da unutmadı.

Çocuklarla boyama yapan, sohbet eden, moral ve motivasyon sağlamaya çalışan Ramazan Saygılı, “Her çocuk bir çiçektir. Bu yıkıcı depremde yaşanan psikolojik tahribatı en aza indirmeliyiz. Çünkü, sıradan bir felaket yaşamadık. Bu faleket birçok Avrupa ülkesinden daha büyük alanı etkiledi.  11 ilimizde yüreklerimiz yandı, canlar kaybedildi. Onlara Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına sabır temenni ediyorum. Allah’ım bu ve benzer afetleri bir daha bu güzel ülkemize yaşatmasın” dedi.

Ramazan Saygılı, Kızılay ekibi olarak yaralar sarılıp, hayat normal akışına dönünceye kadar sahada olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL