Kılıçdaroğlu vaat etti, Akay gerçekleştirdi

Kılıçdaroğlu vaat etti, Akay gerçekleştirdi
Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelir gelmez okullarda çocuklara bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçirecekleri yönündeki vaadi, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay tarafından aynı hafta içinde gerçekleştirildi. Seyhan’daki devlet okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin kahvaltı öğünü Seyhan Belediyesi tarafından karşılanmaya başlandı. Seyhan’da hiç kimsenin aç kalmaması, en başta da çocuklarımızın yatağa aç girmemesi için çalıştıklarını dile getiren Başkan Akay, “Yoksulluk nedeniyle okula aç giden hiçbir çocuğun kalmaması hedefi doğrultusunda Genel Başkanımızın vaadini Seyhan’da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN VAADİ SEYHAN’DA GERÇEKLEŞTİ

TBMM Genel Kurulu’nda okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek önergelerinin reddedilmesi üzerine eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile çekip sosyal medya hesabından bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelir gelmez okullarda çocuklara bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçirme vaadinde bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun bu vaadi aynı hafta içinde Seyhan’da gerçeğe dönüştü.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİN KAHVALTISI SEYHAN’DAN

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarıyla yapılan görüşmelerin ardından, okul idarelerinin belirlediği ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin kahvaltı öğünü Seyhan Belediyesi tarafından karşılanmaya başlandı.

HAFTA İÇİ HER GÜN DÜZENLİ OLARAK

Dün itibariyle altı okulda başlayan uygulama kapsamında okul idarelerinin bildirdiği öğrenci sayısı oranında içerisinde ekmek, reçel, tereyağı, bal, fındık ezmesi, zeytin, meyve, süt gibi kahvaltılık ürünler bulunan beslenme çantaları okul idarelerine teslim edilmeye başlandı. Eğitim-öğretimin olduğu her gün ihtiyaç sahibi çocuklara kahvaltı ikramı düzenli olarak yapılacak.

HEDEF SEYHAN’DA HİÇ KİMSENİN YATAĞA AÇ GİRMEMESİ

İhtiyaç sahibi yurttaşlar için gıda mühendislerinin kontrolünde hijyenik koşullarda, sağlıklı yemeklerin pişirildiği Selman-ı Pak Kültür Merkezi aşevinde paketleme çalışmaları yapan Mavi Ekiplere eşlik eden Başkan Akif Kemal Akay, Seyhan Belediyesi’nin her gün, biri gezici olmak üzere 13 aşevinde ihtiyaç sahibi yurttaşlara ücretsiz yemek ikram ettiğini anımsattı.

Biri gezici 13 Bilgi Evi’ne devam eden öğrencilerin çay, kahve, atıştırmalıklarının yanı sıra öğle yemeğini de Seyhan Belediyesi olarak karşıladıklarını dile getiren Başkan Akay, “Ekonomik sıkıntıların yoğun olduğu bu dönemlerde ihtiyaç sahibi insanlarımızın aç kalmasını önlemek için sosyal belediyecilik hizmetlerimizi yoğunlaştırdık.  Aşevlerimiz aracılığıyla cenaze sahiplerine en sıkıntılı günleri olan defin gününde yemek desteği veriyoruz. Havaların soğumasıyla birlikte sabah çorbası ikramına yeniden başlıyoruz. İhtiyaç Bankamız aracılığıyla hayırseverlerimizin bağışlarını da gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimize akşam yemeği ikram ederek destek oluyoruz. Hedefimiz Seyhan’da hiç kimsenin aç kalmaması. Başta çocuklar olmak üzere hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için çalışıyoruz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZ

Ekonomik sorunlar nedeniyle okula aç gitmek zorunda kalan ilköğretim öğrencilerinin kahvaltı öğününü karşılayarak Sosyal belediyecilik hizmetlerinin kapsamını genişlettiklerini kaydeden Başkan Akay, “Çocuklarımız, gençlerimiz bizim hem bugünümüz hem de yarınımız. Onlar için ne yapsak az. Yaptığımız sadece onların iyi bir eğitim alıp geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları konusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmek” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.