Kaplan projelerini açıkladı

Kaplan projelerini açıkladı
Yayınlama: 23.03.2023
A+
A-

 

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Adana Milletvekili aday adayı olan Abdullah Kaplan; neden aday olduğu konusunda açıklamalarda bulundu

“Toroslar gibi yüce gönüllü,  Çukurova gibi sıcak yürekli, Akdeniz gibi engin kalpli Adana’m” diyen AK Parti Adana Milletvekili aday adayı olan Abdullah Kaplan; kendisinin daha önce Ceyhan Depremi’ni yaşadığını belirterek, bu süreci yaşamış biri olmak nedeniyle Adana’ya hizmet etme düşüncesinden yola çıkarak, aday adayı olduğunu dile getirdi.

Gazetemizi ziyaret eden Abdullah Kaplan,  yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;“Öncelikle yakın zamanda ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan deprem felaketinin ardından hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet , yaralılarımıza acil şifalar ve geride kalan bizlere sabırlar diliyorum.

Daha önce Ceyhan depremini de bizzat yaşamış biri olarak bu deprem felaketinde de başta ailem ve akrabalarımla birlikte ben de bu süreci yaşayan bir adanalı olarak üstüme düşen vazifeleri yerine getirmeye çalışırken düşündüğümde siyasete girerek halkıma hizmet etmenin de yapabileceğim en doğru şeylerden biri olduğuna inandım ve siyasette yola çıkmaya karar verdim.

Şimdi Adana için, Türkiye için daha fazla hizmet mücadelesine girme zamanı.

Adana için milletvekili olmam nasip olursa Ankara’da olduğu kadar mesaisini Adana’da geçirecek ve halkımızla her an iletişim halinde ilimizin sorunlarıyla, halkımızın dertleriyle yakından ilgilenecek bir milletvekili olacağım.

Halkın içinden gelip halkı için çalışan bir milletvekili olarak bilinmek ve anılmak için aşağıda sizlere yapmak istediğimiz bazı projelerimizden de bahsetmek istiyorum :

-Adana da Kentsel dönüşümün hızlanmasını uluslararası fonlarla da hızlandıracağız, genişleteceğiz.

Adana deprem ile mücadele de dünya ile entegre olarak çok daha fazla katkı almalı, çok daha hızlı dönüşüm göstermeli. Özellikle Avrupa Birliği fonlarından faydalanabilmek adına ve yine Dünya da birçok küresel ölçek de fonlardan faydalanarak yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak ilimizde ki konut projelerinin proje dosyalarını hazırlayıp süreçlerinin profesyonel bir ekip tarafından takip edildiği bir çalışma ekibi de oluşturacağız.

Organize sanayi bölgelerinin çoğaltılması için kalifiye teknik eleman yetiştirmek. İş garantili okullar açmak istiyorum.Adana da kamu ve özel hastanelerin uluslararası işbirlikleri ile tanıtımını yaparak sağlık turizmini medikal estetik branşlar ile birlikte daha fazla ciro değeri olan organ nakli, kanser tedavileri, inovatif tıp ve tıbbın her türlü branşında da yurtdışında da akla gelir bir dünya markası şehir haline getirmeyi planlıyorum.Eğitim alanında da Adananın tam bir öğrenci şehri olduğunu dünyaya duyurmalıyız. Uluslararası öğrencilerle birlikte eğitim ve ticaretin canlanmasını sağlamak ve Adananın potansiyelini ortaya çıkarmak, şehrimize gelecek olan dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerle birlikte 25’e yakın sektörün de hareketlenmesini sağlamak bizim en büyük amaçlarımızdan biri olacak. Birkaç yıl sonra dilimizi de öğrenerek ülkelerine eğitimlerini farklı sektörlerde çalışmak üzere tamamlayarak dönen geleceğin iş insanları olacak bu öğrencilerle şehrimizin farklı sektörlerden uluslararası ticaret ve prıoje ortaklıkları kurmaları da mümkün olacak. Adana uluslararası bir eğitim şehri olarak dünya ile daha fazla sektörde işbirlikleri ile entegre olacak.Seçimlerin ülkemize ve Adanamıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.