İYİ Parti Yüreğir İlçe Kongresi yapıldı

İYİ Parti Yüreğir İlçe Kongresi yapıldı
Yayınlama: 29.11.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS-İYİ Parti’nin Adana’nın merkez Yüreğir ile kongresi geniş bir katılımla gerçekleşti. 4.5 yıldan beri sürdürdüğü ilçe başkanlığına tekrar aday olmayan Dt. Enis Akyürek, seçimi kazanan başkan ve tüm ekiple gece gündüz sahada olmaya devam edeceğini bildirdi.

NEDEN SİYASET?

Siyasete girmeyi düşünmeyen bir hekim olarak; 25 Ekim 2017 tarihinin hem ülke hem de kendi hayatında bir milat olduğunu vurgulayan Enis Akyürek, İyi Parti ile siyasete başlama öyküsünden söz etti.

Akyürek, “Mevzubahis vatansa; gerisi teferruattır”  diyen Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünden hareketle yola çıktığını  ifade ederek, şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde kurulan partimizin hizmetinde çalışmayı vatan sorumluluğu sayarak, İYİ Partinin  bir neferi olmaya karar verdim”dedi.

 İYİ PARTİ TÜM KADROLARIYLA İKTİDARA HAZIR

Enis Akyürek, “Mazlumlara umut, zalimlere korkulu rüya olan, gençlerimize iş, kadınlarımıza eşitlik, yaşlılarımıza huzur ve güven, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkan partimiz; bugün gelinen noktada artık iktidara emin adımlarla yürüyor” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Her alandaki projeleri ve kadrolarıyla, iktidara hazır olan partimizin kurulduğu günden beri bir neferi olmaktan her zaman gurur duyduğumu özellikle belirtmek istiyorum. Sizlerin de aynı gururu taşıdığına inanıyorum. Görev yaptığım süre boyunca birlikte omuz omuza ülkemizin geleceği için çalıştığımız yol arkadaşlarıma fedakarlıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Siyaset; zor, meşakkatli ve zaman zaman da ayağınıza dikenlerin dolaştığı bir yol. Bu yolda ilerlerken işiniz, aileniz, çocuklarınız, eşiniz ve  dostlarınıza ayırdığınız zamanlardan  fedakarlık yapmak zorunda kalıyorsunuz.  Bundan dolayıdır ki bir teşekkürü de bu fedakârlığı yaparken beni anlayışla karşılayan başta ailem olmak üzere tüm dostlarıma sunmak istiyorum.”

 YENİ İLÇE BAŞKANI ÇAĞLAR KÜRKÇÜOĞLU

“Önce millet, önce memleket diyen” partisinin Yüreğir İlçe Başkanlığına aday olan Çağlar Kürkçüoğlu, Veli Şahin ve Feti Ahmet Doğaç’a başarı dileklerini ileterek sözlerini sürdüren Enis Akyürek, konuşmasını şöyle tamamladı:“Kongremizde göreve gelip bayrağı bizden daha üst noktalara taşımak için devralacak arkadaşımıza şimdiden başarılar diliyor, her zaman yanlarında ve destekçileri olacağımın da sözünü veriyorum.Her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahada partimin neferi olarak çalışıp, “Türkiye’nin İyi Olması” için verilecek her görevi layıkıyla yerine getirme çabamı sürdüreceğim. Şunu çok iyi biliyorum ki:Beklenen sandık geldiğinde Türkiye “İyi” olacak.”

Konuşmaların ardından gidilen seçimde 403 delegenin 305’inin oyunu alan Çağlar Kürkçüoğlu ilçe başkanlığına seçildi.

Başkan Çağlar Kürkçüoğlu ise yaptığı teşekkür konuşmasında, seçimin sandıkta kaldığını belirterek, “Vakit; sahaya inme vaktidir. Kaybedecek tek bir dakikamız yok. Çünkü Türkiye yeterince zaman kaybetti. Partimizin iktidara yürüyüşü şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.