Hedef Filo-KAGİDER işbirliği

Hedef Filo-KAGİDER işbirliği
Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Hedef Filo, yeni mezun veya son sınıf öğrencisi olan kadınların iş hayatına güçlü bir adım atmaları için Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile iş birliği yaptı.

Hayata geçirilen ‘Genç Kadınlara Mentorluk Programı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Hedef Filo Pazarlama Müdürü Ezgi Zeyneloğlu, ‘’Son sınıf öğrencisi veya kariyer yolculuğuna yeni başlayan kadınların güçlü bir başlangıç yapmaları için büyük bir heyecanla KAGİDER ile  bu iş birliğini başlattık. Çıktığımız bu yolda bizler de ayda 1 saat mentörlük yaparak, kariyerinin çok başında olan arkadaşlarımıza destek vermekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Kadınların ekonomiye katılımının ve bilgiye, mentorlüğe erişim imkanlarının desteklenmesi adına geliştirdiğimiz bu projenin amacı; genç kadınları iş hayatına hazırlamak, onların yetkinliklerini ve potansiyellerini öne çıkarmak, profesyonel network ağlarını genişletmek ve güçlü bir başlangıçyapmalarına destek olmak’’ diyerek sözlerine devam etti.

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Gülsün Zeytinoğlu ise başlatılan programa ilişkin şu açıklamada bulundu: “Kadınlar ne yazık ki pek çok alanda olduğu gibi bilgiye ve mentörlüğe erişim konusunda da eşit fırsatlara sahip değil. Bu sebeple genç kadınların kariyer yolculuklarında daha emin adımlarla ilerlemeleri için önlerini açan, onları destekleyen projeler çok anlamlı. Yol arkadaşımız Hedef Filo’yu genç kadınlara verdiği destek için kutluyor, iş birliği için teşekkür ediyoruz..”

KAGİDER ve Hedef Filo iş birliğinde hayata geçirilen ‘Genç Kadınlara Mentorluk Programı’ kapsamında KAGİDER üyesi Bahar Şen, programda mentorluk yapacak Hedef Filo orta-üst düzey çalışanlarına mentorluk eğitimi verdi. Ardından KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Gülsün Zeytinoğlu moderasyonunda mentor- mentee tanışma toplantısı gerçekleşti. Program kapsamında 18 mentor, KAGİDER’den eğitim almış 18 genç kadınla eşleşecek ve 6 ay boyunca mentorluk yapacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.