Güzel Konuşmak İsteyenlerin Baş Ucu Kitabı raflarda

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Ses sanatçısı ve radyo programcısı Özer Alçık'ın ilk kitabı 'Hepsi Sahibinden 553 Söylemesi Güç Tekerleme' raflardaki yerini aldı. Son yıllarda diksiyonunu geliştirerek iş hayatında ve...

Güzel Konuşmak İsteyenlerin Baş Ucu Kitabı raflarda
Yayınlama: 01.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Ses sanatçısı ve radyo programcısı Özer Alçık’ın ilk kitabı ‘Hepsi Sahibinden 553 Söylemesi Güç Tekerleme’ raflardaki yerini aldı.

Son yıllarda diksiyonunu geliştirerek iş hayatında ve günlük yaşamda daha farklı bir pozisyon elde etmek isteyenlerin sayısında hızlı bir artış var. Bunu dikkate alan radyo programcısı, seslendirme sanatçısı Özer Alçık kendi yazdığı tekerlemelerden oluşan kitabıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıllardır bu kitabı yazmanın hayalini kurduğunu ve uzun uğraşların sonucunda 553 tekerlemeye kitabında yer verdiğini söyleyen Alçık; “Bu kitap tiyatro kursiyerleri ve konservatuvar öğrencileri hatta konuşma zorluğu çekenler kekemeler için faydalı olabilecek bir eser. Kitapta eğlenmek, diksiyonunu geliştirmek ve kendisini daha doğru ifade etmek isteyenler için kaleme aldığım tamamı orijinal tekerlemeler yer alıyor” dedi.

Daha önce tekerleme kitaplarının tamamının derleme kitaplardan oluştuğunu ancak ilk kez tamamı kitabın yazarına ait tekerlemelerin yer aldığı bir kitabın yayınlandığını vurgulayan Yazar Özer Alçık; Söylemesi güç olsa da tekerlemeler her zaman toplumların hayatında yer alan önemli edebi eserlerdir. Seslendirme alanında çok uzun yıllar emek vermiş bir insan olarak piyasada böyle bir eserin eksikliğini hep hissetmiştim. Üzerinde uzun zaman çalıştım. Sonunda herkesin seveceğine inandığım bu eser ortaya çıktı” diye konuştu.

İkinci Adam yayınlarından çıkan ‘Hepsi Sahibinden 553 Söylemesi Güç Tekerleme kitabı tüm D&R’lardan ve internet üzerinden temin edilebiliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.