Gül:Düzce depremi acil uyarı olarak kabul edilmelidir

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Sedat Gül, Düzce'de meydana gelen depremin bilimsel ilkeler ışığında doğal afetlere karşı alınacak önlemler için acil uyarı olarak kabul...

Gül:Düzce depremi acil uyarı olarak kabul edilmelidir
Yayınlama: 24.11.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Sedat Gül, Düzce’de meydana gelen depremin bilimsel ilkeler ışığında doğal afetlere karşı alınacak önlemler için acil uyarı olarak kabul edilmesi gerektiğini kaydetti.
TMMOB Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Sedat Gül, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Düzce’de meydana gelen ve Marmara, Batı Karadeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinin büyük bir bölümünde hissedilen 6,0 büyüklüğündeki depremin doğa olaylarının afetlere dönüşmemesi için bilimsel ilkeler ışığında alınması gereken tedbirler için acil bir uyarı olarak kabul edilmesi ve ivedilikle yönetimsel adımların atılması için acil bir uyarı niteliğinde kabul edilmesi gerektiğini kaydetti.
“DOĞA OLAYLARI İNSAN ELİYLE AFETE DÖNÜŞÜYOR”
Ülkemizde bugüne kadar birçok depremin tedbirsizlik ve ihmaller sonucu belleklerde yerini koruyan büyük acılara evrildiğini ve doğa olaylarının insan eliyle afetlere dönüştüğünü hatırlatan Sedat Gül, “Düzce’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımız için başsağlığı dileklerimizi paylaşıyor, yaralanan bir an önce sağlıklarını kavuşmalarını diliyoruz. Ancak sağlıklı ve güvenli konuta erişimi kolaylaştıran ve afet risklerini gözeten, kaçak ve kuralsız yapılaşmayı önleyici bilimsel planlama adımları başta olmak üzere sorumluları acil ve ciddi bir uyarı olarak kabul etmeye çağırıyoruz” diye konuştu.
İlk belirlemelere yaşamını yitiren 2 kişi için başsağlığı dileklerini paylaşan Gül, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmasını temenni ederek, bilimsel ilkeler doğrultusunda önlemler alınması için uyarılarını kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.