Gökayaz güven tazeledi

EDA ARSLAN (HABER MERKEZİ) –TOROS - Adana Barosunun gerçekleşen 32.Olağan Genel Kurulu ve seçimleri geniş katılımla ve demokrasi şöleninde yapıldı. Mevcut baro başkanı Av. Semih Gökayaz...

Gökayaz güven tazeledi
Yayınlama: 18.10.2022
A+
A-

EDA ARSLAN

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Adana Barosunun gerçekleşen 32.Olağan Genel Kurulu ve seçimleri geniş katılımla ve demokrasi şöleninde yapıldı. Mevcut baro başkanı Av. Semih Gökayaz yeniden aday olduğu seçimlerde, Av. Osman Olcay, Av. Leyla İrem Üçkardeşler İğci  Adana Barosu’nun yeni yönetimi için 4 bin 79 üyenin oylarına talip oldu. Seyhan Oteli’nde kurulan 16 sandıkta avukatlar yeni baro başkanlarını belirlemek için oy kullandı.

09.00’ da başlayan oy verme işlemi 17’de sona erdi, sayıma geçildi. Seçimde; 3000 kişi oy kullandı. Kesin olmayan sonuçlara göre Av. Semih Gökayaz yeniden Baro Başkanlığına seçildi.

Av. Gökayaz, Adana Barosu’nun yeniden başkanı seçildi. Seçimde; Av. Semih Gökayaz 1732, Av. Osman Olcay 924, Av. Leyla İrem Üçkardeşler 304 oy aldılar.

Kesin olmayan sonuçlara göre Av. Semih Gökayaz Baro Başkanlığına seçildi.

Av. Gökayaz teşekkür konuşmasında, “Genel Kurul ve seçimlere gerek aday olarak gerekse katılım sağlayarak güç veren tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mesleki dayanışma anlayışıyla el ele, omuz omuza verdiğimiz bir dönemden, Geleceği Birlikte Kuracağımız günlere yürüyoruz. Ülkede hukukun üstünlüğünün sağlanması için, yargının bağımsızlığı ve insan haklarının hakim kılınması için var gücümüzle mücadele edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.