Ebeveynler tarlada, çocuklar Kızılay’a emanet

Ebeveynler tarlada, çocuklar Kızılay’a emanet
Yayınlama: 19.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Türk Kızılay’ı sadece afetlerde değil aileleri tarlada çalışan çocukların da yanında. Seyhan Kızılay’ının öncülüğünde gerçekleşen ve Türk Kızılay Genel Sekreteri Yusuf Ramazan Saygılı’nın da katıldığı proje kapsamında, Seyhan ve Yüreğir Ovası’nda tarım işçilerinin çocuklarının yüzü gülüyor.

Aşırı sıcakların adeta kavurduğu Çukurova tarlalarında Kızılay sayesinde çocuklar hoşça vakit geçiriyorlar. Adana Mobil Psikososyal Destek Takımı ve Türk Kızılay Seyhan Şubesi iş birliğinde Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Kırmızıdağ Çadır Yerleşkesinde, Türk Kızılay Genel Sekreteri Yusuf Ramazan Saygılı ve Türk Kızılay Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca’nın ziyareti de çocuklara bayram sevinci yaşattı.

Çocuklar; Kum Boyama Çalışması, Boyama Çalışmaları, Müzik Oyunları ve ikramlar ile keyifli bir gün geçirirken Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı da onlarla tek tek ilgilendi.

Saygılı, “Seyhan Kızılay Şubemizin organizesiyle Yüreğir tarım işçilerimizin çocuklarına bir taraftan eğitim veriyor, diğer yandan oyunlarla becerilerini geliştiriyor” dedi.

Nerede ihtiyaç sahibi varsa nerede sıkıntı varsa Kızılay’ın orada olduğuna vurgu yapan Saygılı, “Seyhan şubemizin öncülüğünde; ülkemizin muhtelif yerlerinden gelen tarım işçilerimizin çadırda kalan ailelerin çocuklarının hem ihtiyaçlarını gideriyoruz hem de onların huzurlu ve mutlu bir şekilde birlikte vakit geçirme kültürlerinin gelişimine katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Sadece çocuklar değil ebeveynler ile de ilgilenildiğini belirten Saygılı, şöyle devam etti:

“Psikologlarımız, sosyologlarımız, toplum bilimcilerimiz ile ayrıca aileleri de akşamları iş dönüşünde eğitimler verilerek onların da hayata daha güçlü tutunmaları sağlanıyor.

Bu sosyal projelere emeklerinden dolayı Seyhan Kızılay başkanımız Reşat Karaca ve ekibine çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.