Doktorlardan arkeolojik ve tarihi gezi

(HABER MERKEZİ) –TOROS - Adana Tabip Odası Yönetimi üyelerine yönelik ‘Arkeolojik ve Tarihi Gezi’ düzenleyerek Ceyhan Tatarlı Höyük’ü, Osmaniye Kastabala Antik Kenti’ni ve Karatepe Açık...

Doktorlardan arkeolojik ve tarihi gezi
Yayınlama: 20.09.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Adana Tabip Odası Yönetimi üyelerine yönelik ‘Arkeolojik ve Tarihi Gezi’ düzenleyerek Ceyhan Tatarlı Höyük’ü, Osmaniye Kastabala Antik Kenti’ni ve Karatepe Açık Hava Müzesi’ni gezdiler. Düzenledikleri Arkeolojik ve Tarihi Gezi hakkında açıklama yapan Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, tüm hekim arkadaşları ile birlikte pandemi döneminde çok yorulduklarını, sosyal etkinliklerden ve birbirlerinden uzaklaştıklarını bu gezilerle bir nebze olsa rahatladıklarını söyledi.

Hekimlerin mesleklerinin dışında bir çok sanat dalıyla uğraştığını, doğaya, coğrafyaya, tarihe ve arkeolojiye meraklı olduklarını da söyleyen Uzm. Dr. Menteş, “Ceyhan Tatarlı Höyük’ü Arkeolog Doç. Dr. K. Serdar Girginer’in rehberliğinde ve anlatıları ile gezdik. Kazı alanını gezerek bu zor meslek ve tarihe ışık tutan buluntular hakkında çok şey öğrendik. Doyurucu bilgiler aldık. Sonrasında rehberimiz Lütfiye Özer eşliğinde Çukurova’nın Efes’i Kastabala Antik Kenti’ni ve Karatepe Açık Hava Müzesi’ni gezdik. Tüm hekim arkadaşlar ile coğrafyamızı daha iyi tanıyarak zenginliğine ve tarihine bir kez daha hayran olduk. Bilgilerini bizlerle paylaştığı ve tarihe olan yolculuğumuzda rehberlik ettiği için Doç. Dr. K. Serdar Girginer hocamıza, Lütfiye Özer’e ve gezimizde desteklerini bizlerden esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a teşekkür ediyoruz.” dedi. Başkan Uzm. Dr. Menteş, üyeleri ile birlikte bulundukları kent ve yakın çevredeki tarihi yerleri gezmeye devam edeceklerini, bu tür gezilerle rahatlayarak da mesleklerini daha dingin bir kafa ile icra edeceklerini sözlerine ekledi.

Arkeolojik ve Tarihi Geziye katılan doktorlar Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş’in nezdinde Adana Tabip Odası Yönetimine teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.