Diyabet Haftası’nda kan şekeri ölçümü yaptılar

Diyabet Haftası’nda kan şekeri ölçümü yaptılar
Yayınlama: 22.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Taşköprü Lions Kulübü Diyabet Haftası kapsamında AVM’de kan şekeri, tansiyon ölçme etkinliği gerçekleştirdiler.

Sağlıkçıların ve kulüp üyelerinin diyabetti anlatan broşürler dağıtması ve küçük armağanlarla farkındalık yaratması, kan şekeri ve tansiyon ölçümlerinin yapılması katlımcıların yoğun ilgisine neden oldu.

Dönem başkanı Melahat Atatözü “ Toplumun sağlıkla ilgili bilinçlenmesi çok önemli, çoğumuz hastalandığımızda doktora gidiyoruz ve bu gidişlerimizde mutlaka bir hastalık çıkıyor. Önemli olan ara ara kontrollerle olası hastalıklarımızın önüne geçmektir. Biz de kulüp olarak ve Uluslararasının ana projesinden biri olan Diyabet farkındalığı etkinliğimizi her yıl gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu yılda ilgi oldukça çoktu. Katılımcılara, üyelerimize, hemşirelerimize, doktorlarımıza ve sponsorlarımıza buradan tekrar teşekkür ediyoruz” dedim.

Kulübün 150 kit temin ettiği ve hepsinin kullanıldığı da belirtildi.  Bu arada kulüp tanıtımı yapılırken Diyabet  Günü anısına buzdolabı süsü, açacak hediyesi dağıtıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.