Güncel

Dışa doğru çöken duvar sayesinde hayata tutundular

  (AA)-Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere Hatay’da yakalanan 5 kişilik Yıldırım ailesi, oturdukları binanın duvarının dışarıya doğru çökerek merdiven görevi görmesiyle kurtuldu. Depremin ardından eşi Eylem..

Dışa doğru çöken duvar sayesinde hayata tutundular

 

(AA)-Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere Hatay’da yakalanan 5 kişilik Yıldırım ailesi, oturdukları binanın duvarının dışarıya doğru çökerek merdiven görevi görmesiyle kurtuldu.

Depremin ardından eşi Eylem Yıldırım, 3 çocuğu ve akrabalarıyla Antalya’nın Serik ilçesi Boğazkent Mahallesi’ndeki iş insanı Mustafa Özkaya’nın konutlarına yerleştirilen Necati Yıldırım, yaşadıklarını anlattı.

Depremi ilk hissettiğinde eşiyle çocuklarını uyandırdığını ve binadan koşarak çıkmaya çalıştıklarını belirten Yıldırım, merdivenden inerken duvarın üzerine yıkıldığını söyledi.

Duvarın altından kendi imkanlarıyla çıktığını anlatan Yıldırım, “Binanın ikinci katındaydık. Binanın dış duvarı da çökmüştü. Bu sırada diğer duvar üzerimize değil de dışarıya doğru yıkıldı. Oradan kendimizi dışarıya attık. Ailemi güçlükle çıkardım. Evimiz tamamen yıkılsaydı hiçbirimiz hayatta olamazdık. Çok şükür kurtulduk.” dedi.

Merdiven görevi gören duvar sayesinde evlerinin bahçesine çıkmayı başardıklarını aktaran Yıldırım, daha sonra anne ve babasını kurtarmak için çabaladığını ifade etti.

Anne ve babasının başka bir binada oturduğunu dile getiren Yıldırım, “Dışarıda yağmur vardı. Çıplak ayakla koşarak anne ve babamın evine gittim. Dolap annemin üzerine düşmüş. Annemin yanında 83 yaşında babam da vardı. Onları da kendi imkanlarımızla dışarıya çıkardık. Ayağı kırılan annemin tedavisi hastanede sürüyor.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL