Çukurova’da kreş kuraları çekildi

Çukurova’da kreş kuraları çekildi
Yayınlama: 09.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşlerinde eğitim görecek çocuklar noter huzurunda kura çekilerek belirlendi. Kurada çocuğunun adı çıkan veliler büyük sevinç yaşarken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kreşlerin hem fiyat hem de altyapı olarak üst düzey olmasından dolayı büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in örnek proje olarak hayata geçirdiği Gülen Yüzler Semt Kreşleri için noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Atatürk Kadın Yaşam Köyü’nde yapılan kura çekimine Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Özgen ve Tesisler Müdürü Tahsin Akış nezaret etti. Velilerin takip ettiği kura çekiminde heyecanlı olduğu gözlenen veliler kurada çocuklarının adı çıkınca büyük sevinç yaşadı.

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşlerinin sayısının sürekli artmasına karşın fiyatı ve altyapısının üst düzey olması dolayısıyla büyük ilgi görmesi alınacak öğrencilerin noter huzurunda kura çekimi yapılmasını zorunlu kıldı. Şimdiye dek 8 semt kreşi açan ve 9’uncu kreşi tamamlamak üzere olan Başkan Soner Çetin, en çok kreş açan ilçe belediye başkanları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, çalışan kadınların en büyük sorununun çocuğunu güvenle emanet edebileceği bir yer olduğunu belirterek, “Bundan dolayı göreve gelir gelmez Gülen Yüzler Semt Kreşleri açmaya başladık. Geçen zaman içinde kreşlerimizin sayısı 8 oldu. 9’uncu kreşimizi de yakın zamanda açacağız. Hem eğitim olarak üst düzey hizmet veriyoruz hem de fiyatlarımız çok uygun. Bundan dolayı kreşlerimiz hemşehrilerimiz tarafından tercih ediliyor. Kreşlerimize gösterilen ilgi bizi yeni kreşler açmaya itiyor. Bunu da yapacağız” dedi.

Kurada ismi çıkan çocukların velileri aranacak, 31 ağustos tarihine kadar kesin kayıt yaptırılacak ve ilk kez kreşe başlayacak çocukların uyum eğitimi aynı tarihte başlayacak. Kreşler tüm öğrenciler için ise 5 eylül tarihinde açılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.