Güncel

Ceyhan’da 30 Ağustos zafer coşkusu

(HABER MERKEZİ) –TOROS – 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Adana’nın Ceyhan ilçesinde de coşkuyla kutlandı. İlçe merkezinde meşalelerle, fener alaylarıyla toplanan Ceyhanlılar Zafer Bayramı heyecanını tüm ilçeye..

Ceyhan’da 30 Ağustos zafer coşkusu

(HABER MERKEZİ) –TOROS – 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Adana’nın Ceyhan ilçesinde de coşkuyla kutlandı. İlçe merkezinde meşalelerle, fener alaylarıyla toplanan Ceyhanlılar Zafer Bayramı heyecanını tüm ilçeye sardı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve ekibinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş ve kuruluşunun mihenk taşı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın gönülden kutlanması için titiz çalışmasıyla yürüyüş alanına akın eden Ceyhanlılar, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, saygı, sevgi ve minnet duygularını sundu. 30 Ağustos etkinliğinde vatandaşlar balkonlarından alkışlar ve bayrakları ile Başkan Hülya Erdem’e sevgi gösterisinde bulundu.

Ulusun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği güzel ülkemizde hep birlikte, kardeşçe ve barış içerisinde yaşamanın tadına varmalıyız” dedi.

BAŞKAN HÜLYA ERDEM NET KONUŞTU

Başkan Erdem, şunları söyledi: “Ayrışmayacağız, birleşeceğiz. Dil, din, renk farkı gütmeden tüm insanlarımızı kucaklayacağız. 30 Ağustos tüm ulusun milli bir bayramıdır. Onur günüdür, gurur günüdür. Hiç kimse meraklanmasın. Ülkemizin bütünlüğü ve kardeşliği canımızdan da önce gelir. Ceyhanımızın, Adanamızın, ülkemizin birliği, bütünlüğü, çağdaşlığı, medeni ülkeler seviyesine ulaşma hedefinden asla geri adım atmayacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin bayramını tüm yüreğimizle, inancımızla ve sevincimizle kutluyoruz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ülkemiz için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Zafer coşkumuza ortak olan, zafer yürüyüşüne katılan tüm hemşehrilerime gönül dolusu sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Kortej sonunda Ceyhan Belediyesi Yaz Kurslarında Halk Oyunları Eğitimi alan çocukların gösterileri de ilgiyle izlendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL