Güncel

Çetin:Bu yolu kadınlarımızla el ele yürüyeceğiz

    (HABER MERKEZİ)-TOROS-Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin Adana’da başlattığı siyaset okulunun açılışına katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, TBMM’de yeterli sayıda kadın milletvekili olmasını arzu ettiğini belirterek, “Kadınlarımızla yürüyecek çok..

Çetin:Bu yolu kadınlarımızla el ele yürüyeceğiz

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin Adana’da başlattığı siyaset okulunun açılışına katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, TBMM’de yeterli sayıda kadın milletvekili olmasını arzu ettiğini belirterek, “Kadınlarımızla yürüyecek çok yolumuz var. El ele çalışmalarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yeterli sayıda kadın milletvekili olmasını arzuladığını belirtti.

Başkan Soner Çetin, Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (Ka.der) Adana’da düzenlediği siyaset okulunun açılışında konuştu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen her partiden kadın siyasetçilere hitap eden Başkan Soner Çetin, “Ka.der’in zaten hem mensubu olmaktan, her bir kadın dostu belediye başkanı olmaktan çok memnun olduğumu burada bir kez daha ifade etmek istiyorum. Kadınlarımızla daha yürüyecek çok yolumuz var. El ele çalışmalarımız her zaman devam etti. Bundan sonra da sürecek, aynı şekilde, aynı anlayışla. Bir erkek belediye başkanı olup da Ka.der üyesi olmak da çok fazla bir insana nasip olmamıştı herhalde” dedi.

Siyaset okulunun başarılı geçeceğine inandığını belirten Başkan Soner Çetin, “Yani her yerde ama her yerde başta tabii Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeterli sayıda kadın milletvekilimiz olmasını gerçekten çok arzu ediyorum. Belediyelerde, belediye başkanları içerisinde, örgütlerde yeterli sayıda kadın başkan ve yönetim kurulu üyeleri olmasını, gerçekten yürekten arzu ediyoruz. İnşallah bir gün bu mücadele başarıya kavuşacak Tabi liyakat birinci planda esas alınması gereken şeydir. Çok sayıda bu görevlere layık kadınlarımız olduğunu çok net biliyorum. Her yeri hak eden, her şeyin en güzelini hak eden Kadın arkadaşlarımız var. Hem bu salonda bulunan hem de belki de burada bulunma fırsatı bulamayan çok sayıda kadın arkadaşımız var. Ben hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Ama inanıyorum bu Ka.der başta olmak üzere bu şekilde yapılacak bir mücadele sonucunda günün birinde belki de erkeklerden çok daha fazla kadının yer aldığı bir Türkiye’ye de hep beraber ulaşırız diyorum. Hepinize Tekrar üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL