Bulut: Suçluyu, yolsuzluğu savunan namert oğlu namerttir

Bulut: Suçluyu, yolsuzluğu  savunan namert oğlu namerttir
Yayınlama: 29.11.2022
A+
A-

 

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın suçsuz olmasına rağmen hala görevine iade edilmediğini kaydederek, AKP Şanlıurfa ve Hilal Belediye Başkanlarının Ocak 2022’de rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan kesin hapis cezası aldığını hatırlattı. Bulut, “Suçluyu, yolsuzluğu savunan namert oğlu namerttir” dedi.

**********************************************

(HABER MERKEZİ)-TOROS-TBMM Genel Kurulu’nda, belediyelerdeki kamu zararlarının açığa çıkarılmasına yönelik verilen Meclis Araştırma Önergesinde CHP Grubu adına Adana Milletvekili Burhanettin Bulut konuştu. Bulut, “Sayıştay raporlarındaki usulsüzlükleri söylemeyeceğim, söylendi. Bursa’da 4 milyon lira harcayan AKP’li Yıldırım Belediyesi’ni, Malatya’da temizlik işleri için Mercedes alınmasını, Bursa’da 27 ihalenin tek kişiye verilmesini; bunları ayrı tutuyorum, kayyum belediyelerini de bırakıyorum. Bizim belediyelere yapılanları ifade edeceğim. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bir suç ihbarı yapıyor ve görevden alınıyor. Bunun üzerine 3 ayrı bilirkişi raporu ve MASAK raporu suçsuz olduğunu söylemesine rağmen 2,5 yıldan bu yana görevine iade edilmiyor. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, mahkeme sonucu yokken görevden alınıyor. Çam Belediyesi ve Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar keza aynı şekilde hukuksuzca görevden alındı” dedi.

SUÇLUYU, YOLSUZLUĞU SAVUNAN NAMERT OĞLU NAMERTTİR

AKP Grubu adına söz alan Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in “Vefa Salman görevi devam ederken suçu tespit ediliyor, ceza alıyor ve cezasının sonucunda mahkûm oluyor” iddiasına bir kez daha kürsüden yanıt veren Bulut, şöyle konuştu.

“Genel alışkanlıkları, suç olmadan suçlu ilan etmek; artık AKP’nin genel ahlakı olmuş durumda. Ben de buradan şunu söylüyorum; suçluyu, yolsuzluğu savunan namert oğlu namerttir; bir. İki; ‘Yalova’ diyorsunuz. Ya Yalova’nın mahkemesi devam ediyor, 2,5 yıldır da belediye başkanlığı görevinden alınmış durumda. Üç bilirkişi raporu açıklandı ve hâlâ mahkeme onu görevine iade etmiyor. Peki, hani ‘Namert oğlu namerttir’ diyoruz ya AKP Şanlıurfa ve Hilal Belediye Başkanları, Ocak 2022’de rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan kesin hapis cezası aldı mı, almadı mı? Mahkeme kararı. Dönelim; mahkeme bu belediye başkanlarının görevden alınması için İçişleri Bakanlığı’na yazı yazdı mı, yazmadı mı? Dönelim; yine aynı belediye başkanları, onları görevden alması gereken Soylu’yla gidip İçişleri Bakanlığı’nın odasında fotoğraf çektirdi mi, çektirmedi mi? Siz diyorsunuz ki ‘Yalova’da belediye başkanı suç işledi’. Mahkeme kararı yok, burada fotoğrafı olan iki belediye başkanı, sadece ve sadece AKP’li olduğu için sorumsuzluk var. Onlara hiçbir ceza işlemiyor, üzerine ittifak gibi, İçişleri Bakanlığı’nda, devlet kurumunda Bakan’la fotoğraf çekilebiliyor.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.