Belemedik Tabiat Parkı’nda sonbahar şenliği yaşanıyor

Belemedik Tabiat Parkı’nda sonbahar şenliği yaşanıyor
Yayınlama: 22.11.2022
A+
A-

 

 (HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana’nın Pozantı ilçesinde bulunan Belemedik Tabiat Parkı, sonbahara özgü görselleriyle doğa fotoğrafçıları, tur firmaları, yürüyüşçüler ve ziyaretçilerin akınına uğruyor.Zengin doğa manzarası, taş ve ahşaptan yapılmış yayla evleriyle ünlü Belemedik Kanyonu, özellikle sonbaharın simgesi sarı, yeşil ve turuncu renklerinin bütün tonları ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor.

HAFTA SONU SAYI BİNLERİ BULUYOR

Belemedik Tabiat Parkı, adeta bir renk cümbüşü sunarken, dökülen yaprakların oluşturduğu manzara ise tablodan çıkmış gibi bir görünüme sahip oluyor. Başta Adana olmak üzere Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Osmaniye ve Niğde gibi çevre illerden gelerek görsel güzellikleri görmek isteyen vatandaşlar bir yandan fotoğraf çekip anı ölümsüzleştirirken, bir yandan da mangal keyfi yapıp stres atıyor. Hafta sonları ise sayının binleri bulduğu grupların hoşça vakit geçirdikleri gözlemlenirken, Torosları süsleyen, mis gibi kokularıyla havanın rengini değiştiren çam ağaçları arasında gezintiler yaptıkları da gözden kaçmıyor.

BAŞKAN ÇAY; “İYİ Kİ BİR BELEMEDİK VAR”

Her hafta sonu Belemedik’e gelen misafirlerle olmayı görev bilen Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozantı’yı turizm destinasyonuna dâhil etmek için yılmadan çalıştıklarını söyledi. 2014 yılında, Büyükşehir Yasası ile belediyenin hizmet alanına mahalle olarak dâhil olan Belemedik Köyü’nde 2015 yılında 1. Fotoğraf Festivali ile başladıkları turizm destinasyonuna ilçeyi dâhil etme arzularının 2 yıl hedeflerinin çalınmış olmasına rağmen, bölgeye yaptıkları yatırımların artarak devam ettiğine işaret eden Başkan Çay, “Belemedik Restaurantımız, önünde oluşturduğunuz tabiat parkımız, içinde fotoğraf tutkunları ve dış çekimler için yaptırdığımız objelerimiz misafirlerimizin ilgi odağı oluyor. Daha yeşil dokumuz, bungalov evlerimiz, sonrasında dâhil ettiğimiz Belemedik Butik Otelimiz ve yapımına halen devam ettiğimiz 4 adet Bungalov Evlerimiz, yürüyüş rotalarımız, bisiklet turlarımız, yön ve tarihi geçmişi tanıtıcı panolarımız, ‘Fotoğraflarla Belemedik Tarihi’ kitabımız ile artık Adana’nın turizm değeri olduğu kadar Türkiye’nin de turizm değeri olma yolunda emin adımlarla ilerlemesini sürdürüyor” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.