Başkan İncesoy 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Başkan İncesoy 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı
Yayınlama: 30.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Devecileri Onursal Başkanı Cumali İncesoy, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 Başkan İncesoy yayımladığı mesajında, Türk Milletinin 30 Ağustos Zaferiyle tüm Dünyaya onurlu ve bağımsız yaşama kararlılığını gösterdiğini belirtti. Cumali İncesoy, “30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda verilen bağımsızlık mücadelesinin zafere ulaştığı en anlamlı ve önemli günlerden biridir. 100 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük zaferimizin ilk adımı atılmıştır. 30 Ağustos, bağımsızlığımızı, geleceğimizi ve özgürlüğümüzü elimizden almaya çalışanlara karşı bir milletin topraklarına tek yürek olarak sahip çıktığı ve mücadelenin taçlandığı gündür.

Cumhuriyet’i ve onun değerlerini korumak bizlerin en büyük görevi ve sorumluluğudur.

Zor şartlarda kazanılan zaferi, vatanı ve Cumhuriyeti bizlere emanet eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamız için mücadele veren kahramanlarımıza saygımız sonsuza dek sürecektir.

Büyük zaferlerle ve fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bizim geçmişimiz, bizim geleceğimizdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak hepimizin görevidir.

Adana Devecileri olarak Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, Vatanımıza ve geleceğimiz olan çocuklarımıza hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

“30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.