Başarılı öykücüler ödüllerini aldı

Başarılı öykücüler ödüllerini aldı
Yayınlama: 30.05.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Belediyesi’nin Yeni Adana gazetesi ile birlikte düzenlediği Çukurova Öykü Yarışmasında dereceye giren yazarlar ödüllerine kavuştu. Jüri üyelerinin de hazır bulunduğu törende Zeynep Paftalı ve Özgür Çırak’a plaketleri verildi. Üçüncü olan Mehmet Oğuz Aslan ise özel nedenlerden dolayı törene katılamadı.

Çukurova Öykü Yarışmasında ilk üç sırayı alan yazarlara plaketleri düzenlenen törenle verildi. Törene Adana’da ağırlanan jüri üyeleri de katıldı.

Çukurova Belediyesi ve Yeni Adana gazetesinin ilkini 2021 yılında düzenlediği öykü yarışmasının ödül töreni Jakaranda Kültür Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında Bülent Ecevit Sanat Parkında gerçekleştirildi. Törende konuşan Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Selek, Başkan Soner Çetin’in 8 yıl önce görev başlarken Çukurova’yı kültür sanat kenti yapma hedefiyle yola çıktığını belirterek, bu yarışmanın da bu amacın önemli bir adımı olduğunu ifade etti.

Yeni Adana gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cihat Ovalı da gazetenin 104 yıldır yayın hayatını ilkeli bir şekilde sürdürdüğünü anlatarak bu önemli ve tarihsel gazeteye sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Çukurova Öykü Yarışması Koordinatörü Süreyya Köle ise böyle bir yarışma düzenleme hayalini her zaman kurduğunu, fikri Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e açtığında hemen kabul gördüğünü belirterek, “Bizlere verdiği destek için Sayın Soner Çetin’e teşekkür ediyorum” dedi. Süreyya Köle ilk yarışmanın temasının “Emeğin Çukurova’sı” olduğunu belirterek, bu yıl yarışmanın “Göçün Çukurova’sı” temasıyla düzenleneceğini açıkladı.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere plaketleri verildi. Yarışma birincisi Zeynep Paftalı’ya plaketini Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Selek, ikinci Özgür Çırak’a ise Yeni Adana gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cihat Ovalı verdi. Yarışmanın üçüncüsü ise Mehmet Oğuz Aslan özel nedenlerden dolayı ödül töreni katılamadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.