Avukat dirayetli ve güçlü olmak zorunda

Avukat dirayetli ve güçlü olmak zorunda
Yayınlama: 26.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 13 avukat için Adana Barosu Avukatlar Salonu’nda ruhsat töreni gerçekleştirildi. Törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreter Av. İlker Mengü, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Sinem Keskin Tanrısınatapan, Av. Nevzat Elçi, Av. İlker Güzel, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bünyamin Avcı,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kahya Demirhan, aileler ile misafirler katıldı. Ruhsat töreninde konuşma yapan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Adana Barosu ailesine katılan meslektaşlarımıza başarılar diledi.

ÜLKE ŞARTLARINI İYİ BİLMENİZ GEREKİYOR

Av. Gökayaz, “Avukatlık mesleği zor ve meşakkatli bir meslektir. Bu mesleği ifa ederken ülkenin şartlarını çok iyi bilmemiz gerekiyor. Avukat, önüne gelen sorunu, üstlendiği davayı çözerken dirayetli ve güçlü olmak zorunda. Gelebilecek baskılara boyun eğmeden, müvekkilinin haklarını en iyi bir şekilde savunabilmeli. Bugün Avukatlık andını okuyarak aramıza katılacak meslektaşlarımın başarılı olacaklarına inancım tamdır. Adana Barosu büyük bir ailedir. İyi günde kötü günde meslektaşlarıyla dayanışma içerisinde olan bir Baro’dur. Ruhsat alacak meslektaşlarıma hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Av. Gökayaz’ın konuşmasının ardından; Zeynep Yaren Şafak, Rabia Aybike Halisçelik, Arus Mansurgüler, Eylül Şengül, Haydar Hayrettin Alkaya, Boran Anlar, Perihan Kaya, Ferhat Koçhan, Merve Özuğur, Mesut Çelik, Emine Öşun, Nilgün Taşkın ve Fatma Akbulut düzenlenen törenle yemin ederek avukatlığa başladı.

Avukatlık cübbesi giyerek, mesleğe ilk adımlarını atan avukatlar; bu kez avukat olarak söz alarak, katılımcılarla duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Avukatlara ailelerin gururlu bakışları altında cübbeleri; Av. Mustafa Yalçın Özen, Av. Münir Mansurgüler, Av. Sabahattin Yeşilbudak, Av. İbrahim Emre Ediboğlu, Av. Mustafa Özkan, Av. Av. Gülten Anlar, Av. Bayram Sayar, Av. Aytaç Er, Av. Başak Kınık, Av. Faik Ceyhun Yılmaz, Av. Zahide Yükselir Kesilmiş, Av. Yonca Özen, Av. Can Şerbetçi, Av. Fatih Oğultekin, Av. Tuğba Aslan, Av. Gamze Çelik, Av. Tayyar Yılmaz tarafından giydirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.