Güncel

Aladağ ve Karaisalı'da Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi uygulanacak

ADANA (AA) – Adana'nın Aladağ ve Karaisalı ilçelerinde uygulanacak Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi tanıtım toplantısı yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarımsal Veriler Şube Müdürü Birsen Ergün, Aladağ'daki tanıtım..

Aladağ ve Karaisalı'da Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi uygulanacak

ADANA (AA) – Adana'nın Aladağ ve Karaisalı ilçelerinde uygulanacak Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarımsal Veriler Şube Müdürü Birsen Ergün, Aladağ'daki tanıtım toplantısında, üreticilerle ve muhtarlarla bir araya geldi.

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin rakımı 600 metreden yukarı olan, kırsal bölgelerde üreticilerin refahını artırmaya yönelik projeleri desteklediğini belirten Ergün, şunları kaydetti:

"Proje Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan ve Pozantı ilçelerinde uygulanıyor. Buralarda gerek bireysel gerekse kooperatif, birlik, belediyelerle iş birliği içinde hazırlanan altyapı yatırımları destekleniyor. Proje Türkiye genelinde 6 ilde uygulanıyor. Önümüzdeki yılda il sayısı 8'e çıkacak. Adana'da da 5 ilçe vardı, Aladağ ve Karaisalı ilçemiz de projeye dahil olacak."

Ziraat Mühendisi Ahmet Çelen de toplantıda katılımcılara projeyle ilgili bilgi verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL