“AKP 117 yıl hizmet veren hastaneyi yıktı”

(HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana Karşıyaka Hastane binasının 10 yıldır yapılmaması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine...

“AKP 117 yıl hizmet veren hastaneyi yıktı”
Yayınlama: 06.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana Karşıyaka Hastane binasının 10 yıldır yapılmaması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “1896 yılında kurulan, 2013 yılına kadar aralıksız hizmet veren daha sonra AKP iktidarı tarafından yenisini yapacağız gerekçesi ile yıkılan Yüreğir, Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne 10 senede tek bir çivi dahi çakılmadı. Tam 10 yıldır Adanalı hemşerilerimiz hastanenin yapılmasını bekliyor.

Hasta garantili Şehir Hastaneleri yapmakla övünen iktidar ne yazık ki Adana’da ihtiyaç olan hastaneyi yapmamakta direniyor.” Dedi.

SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK DİYENLER 10 YILDA BİR HASTANE YAPAMADI

Orhan Sümer, “Hastane Yüreğir ve Karataş İlçelerimizin kırsal bölgeleriyle birlikte 500 Bin kişiye hizmet veriyordu. Alan harabeye dönüştü. Moloz ve çöp yığınlarıyla dolup taşıyor. Yeni Hastane Binası diye yaptıkları tabela dikmekten öteye gidemedi. Sağlıkta Devrim yaptık diye övünenler Adana Karşıyaka Devlet Hastanesini unuttu. Bu alan Saray İktidarının Adana’ya verdiği değeri gösteriyor.” Dedi.

500 BİN KİŞİ HASTANE BEKLİYOR

Orhan Sümer, “Güney Seyhan ve Güney Yüreğir bölgesinde yaşayan vatandaşlar dahil olmak üzere Karataş ilçesi ve köylerine de hizmet veren Hastanenin yerine yenisi yapılmadığı için kentin güneyinde yaşayan yaklaşık 500 bin kişi şuan hastane hizmetlerinden faydalanamıyor. Karataş yolu üzerinde eski Hastanenin bulunduğu 21 bin metrekare arsaya yapılması planlanan, Güney Yüreğir Devlet Hastanesi projesinin yatırım programına alındığı açıklanmıştı. Ancak aradan geçen zamanda hastaneyle ilgili tek bir gelişme olmadı. Adanalıların bir 10 sene daha bekleyeme tahammülü kalmamıştır” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.