Dünya

World Central Kitchen, binlerce kişiye yemek dağıtıyor

      (AA)-ABD merkezli uluslararası gönüllü yardım kuruluşu World Central Kitchen, Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok etkilenen illerden Hatay’da her gün binlerce kişiye yemek veriyor. Pazarcık ve Elbistan merkezli..

World Central Kitchen, binlerce kişiye yemek dağıtıyor

 

 

 

(AA)-ABD merkezli uluslararası gönüllü yardım kuruluşu World Central Kitchen, Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok etkilenen illerden Hatay’da her gün binlerce kişiye yemek veriyor.

Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerden bir gün sonra çalışma başlatan kuruluş, her ilde organize olarak önce anlaştığı firmalardan bölgeye Adana kebap, hamburger ve sucuk ekmek pişirilebilecek mobil mutfaklar getirtti.

Firmalar aracılığıyla depremzedelere etli yemek imkanı sunan yardım kuruluşu, bölgeye getirdiği mobil mutfaklarda hazırlanan yemekleri de afetzedelere ulaştırıyor.

World Central Kitchen’ın Hatay bölge lideri Maxwell Eaton, Hatay’da birden çok noktada afetzedelere hizmet verdiklerini söyledi.

Yerel restoranlar ve catering şirketleriyle ortaklık yaptıklarını, 18 Şubat itibarıyla da kendi mutfaklarını kurduklarını belirten Eaton, “Şehir genelinde birden fazla dağıtım yerimiz var. Antakya’nın güneyi ile Samandağ arasındaki köylere de doğrudan gıda ulaştırıyoruz.” dedi.

Eaton, bulundukları bölgede yaklaşık 30 bin kişiye hizmet verdiklerini dile getirdi.

İhtiyaç karşılanıncaya kadar kapasitelerini artırmaya devam edeceklerini anlatan Eaton, “Şu anda, ihtiyacın günde 70 bin ila 100 bin öğün kadar yüksek olabileceğini tahmin ediyoruz. Ekibimizi birçok farklı duruma göre konumlandırıyoruz. Böyle bir deprem olabilir. Kasırgalardan, selden, su kirliliğinden sonra çalışıyoruz. Hatta büyük operasyonlarımızdan biri şu anda Ukrayna’da savaş bölgesinde bulunan insanları desteklemek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL