VALİ ELBAN KURTKULAĞI’NDA

(HABER MERKEZİ) –TOROS - Vali Dr. Süleyman Elban,  Ceyhan ilçesi Kurtkulağı Mahallesi’nde muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kurtkulağı Kervansarayı’nın tarihi atmosferinde vatandaşların talep eve...

VALİ ELBAN KURTKULAĞI’NDA
Yayınlama: 12.10.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Vali Dr. Süleyman Elban,  Ceyhan ilçesi Kurtkulağı Mahallesi’nde muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kurtkulağı Kervansarayı’nın tarihi atmosferinde vatandaşların talep eve beklentilerini dinleyen Vali Elban, fırsat buldukça ilçe ve mahalle ziyaretleri gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Bugün de çoktan beri ziyaret etmeyi arzu ettiği Kurtkulağı Mahallesi’nde olduklarını belirten Vali Elban, “Hem sizlerin işlerinin yoğunluğu hem de Adana’nın hareketli bir şehir olmasından kaynaklı olarak bizlerin yoğunluğu arzu ettiğimiz programları istediğimiz zamanda gerçekleştirmemize olanak sağlamıyor.  Ancak yine de fırsat buldukça sizlerle tanışmaya, sizleri tanımaya ve mahallelerimizi ziyaret etmeye gayret ediyoruz.” dedi.

Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini de dinlemek için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Elban, “Vatandaşlarımızın varsa sorununu çözmek için elimizden gelen gayreti her zaman gösteririz. Ayrıca söylemek istediğiniz, gönlünüzden geçen ya da aklınıza takılan konuları da konuşuruz. Burada keyifli, güzel ve samimi bir sohbet gerçekleştireceğimizi umuyorum. Zahmet buyurup geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Ortamın çok güzel olduğunu ifade eden Vali Elban, böylesine büyüleyici bir tarihi yapıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek “Ülkemizin birçok yerinde kervansaraylar, tarihi eserler var ama böyle mükemmel bir şekilde korunmuş, ayakta duran bir yapıya rastlamak çok zor. Genelde yapıların bir bölümü oluyor bir bölümü olmuyor ya da çoğu dağılmış oluyor. Bu bağlamda Kurtkulağı Kervansarayı gerçekten olağanüstü.” şeklinde konuştu. Ziyaretin devamında vatandaşlarımız Vali Elban’a talep ve beklentilerini ilettiler. Daha sonra Vali Elban, 1601 yılında yapılan tarihi Kurtkulağı Cami’sinde incelemelerde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.