Vali Elban Kadına Yönelik Şarkılar Konseri’nde

Vali Elban Kadına Yönelik Şarkılar Konseri’nde
Yayınlama: 28.11.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Vali Dr. Süleyman Elban, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Seyhan Kaymakamlığınca düzenlenen “Kadına Yönelik Şarkılar” konser programına katıldı. 

Esas 01 Burda AVM’de düzenlenen programda şiddetin her türlüsünün bir insanlık ayıbı olduğu vurgulanarak kadına yönelik şiddette toplumsal farkındalığın arttırılması hususuna dikkat çekildi.

“Şarkılarda geçer adım, şiddetin ögesi değildir kadın” ana temasında, Nazende Çok Sesli Türk Müziği Korosu’nun seslendirdiği şarkılar katılımcılara güzel anlar yaşattı.

Program sonunda konuşan Vali Elban, Nazende Çok Sesli Türk Müziği Korosu’na ve saz üstatlarına teşekkür ettiğini dile getirdi.

Koronun katılımcılara çok nadide bir akşam yaşatıp hoşça vakit geçirttiğini belirten Vali Elban, “Sanıyorum koromuz, bu  repertuarı hazırlarken çok zorlanmamışlardır. Çünkü bizim türkülerimizin büyük bir çoğunluğu zaten kadınlarımız  ve hep güzel şeyler üzerine.” dedi.

Bu güzel gecenin düzenlemesinde emeği geçenleri de unutmayan Vali Elban; Adana Genç İş İnsanları Derneğine, Adana Kültür Sanat Organizasyonuna ve bu organizasyonu düşünüp planlayan Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz ile ekibine de teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Programa Vali Dr. Süleyman Elban’ın yanı sıra Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.