Türkiye’nin Kırmızı Et Sektör Raporu’nu Ç.Ü.öğretim üyeleri hazırladı

Türkiye’nin Kırmızı Et Sektör Raporu’nu Ç.Ü.öğretim üyeleri hazırladı
Yayınlama: 30.11.2022
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinin de yer aldığı 8 üniversiteden 28 akademisyenin katıldığı IPARD (Kırsal Kalkınma Programı) III Projesi Sektör Analiz Raporları Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Avrupa Birliği’nin “TA/2020/SER0002- Technical Assistance for Sectoral Analysis for Preparation of IPARD III Programme” projesi kapsamında hazırlanan sektör analiz raporlarında kırmızı et sektör raporunu Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeleri hazırladı.

Avrupa Birliği’nin yürütme organı olarak AB müktesebatını, bütçeyi ve programları uygulamaktan ve idari denetimden sorumlu kurum olarak işlev gören Avrupa Komisyonu katılım öncesi mali yardım aracı IPA’nın Kırsal Kalkınma bileşeni kapsamında hazırlanan IPARD III Programı Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı.

Aday ülkelerin tarım ve gıda sektöründe rekabet edebilirlik, doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimi, iklim değişikliğine karşı alınacak önlemler ve kırsal alanların gelişimine yönelik amaçlara hizmet eden IPARD III Programı, aynı zamanda Avrupa Yeşil Mutabakatına uyuma da katkı sağlıyor.

IPARD Programının Yönetim Otoritesi görevini üstlenen Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve önümüzdeki 7 (+3) yıl boyunca yürürlükte olacak olan IPARD III Programı Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildi.

Türkiye genelinde Çukurova, Ege, Gaziosmanpaşa, Akdeniz, Fırat, Kahramanmaraş Sütçü İmam ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitelerinde görev yapan 28 öğretim elemanından oluşan projede Kırmızı Et Sektörü Analizi Çalışma Grubu liderliğini Çukurova Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Prof. Dr. Nazan Koluman, kıdemli araştırmacı olarak Prof. Dr. Serap Göncü ve yardımcı araştırmacı olarak Dr. Özgül Anitaş olmak üzere 3 öğretim elemanı yer aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.