Törenle avukatlık mesleğine adım attılar

Törenle avukatlık mesleğine adım attılar
Yayınlama: 21.09.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ) –TOROS – Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Cansu İleri, Eylül Satır, Mete Kenanoğlu, Elif Kuyucu, Mustafa Kaplan, Ahmet Metlioğlu ve Ramazan Doğan’a törenle ruhsatnameleri takdim edildi. Başkanlık makamında geniş katılımla gerçekleşen törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreter Av. İlker Mengü, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlker Güzel, avukatlar, aileler ve staj yapılan büro avukatları katıldı.

Av. Gökayaz, heyecan ve mutluluğun bir arada yaşandığı ruhsat törende yaptığı konuşmasında, meslektaşları ve aileleriyle buluşmaktan duyduğu sevinci paylaştı. Meslektaşlarının bugünlere gelmesinde emeği olan aile bireylerine, bilgi ve deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşan büro avukatlarına teşekkür eden ve meslektaşlarını kutlayan Av. Gökayaz, “Ülkemizde hak ve adalet arayışı zor. Ancak zorluklara karşı mücadele etmeyi kafasına koymuş hiçbir insanın da başarısız olduğu görülmemiştir. Bugün aramıza katılacak meslektaşlarım, bugünden itibaren yalnız kendilerini değil, ülkedeki 170 bin avukatı temsil edecektir. Mesleğin ifası aşamasında kendinize güzel bir yol çizeceğinize ve başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.” dedi

 

Ruhsatlarını alan avukatlar duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Ruhsat alan avukatlara cübbeleri ailelerin gururlu bakışları altında; Av. Berfu Salıcı Yakıt, Av. İbrahim Hakan Metin, Av. Cem Kösemen, Av. Mücahit Evleksiz, Av. Alperen Pişkin, Av. Hasan Alkan, Av. Açelya Güneş Can, Av. Cihan İleri, Av. Murat Aydın, Av. Sergen Nalcı, Av. Ebru Gülcan, Av. Eda Acıcan Öztürk, Av. Mehmet Üsgüloğlu, Av.Bedirhan Tuna Yıldız, Av. Boray Dilik ve Av. Nihan Turan tarafından giydirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.