Sümer, “Ekonomide kuzuların sessizliği hakim”

(HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “10 Milyon Asgari Ücretli’nin enflasyon ve zamlar karşısında sürekli fakirleşmesini Türkiye Büyük Millet Meclisi...

Sümer, “Ekonomide kuzuların sessizliği hakim”
Yayınlama: 18.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “10 Milyon Asgari Ücretli’nin enflasyon ve zamlar karşısında sürekli fakirleşmesini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

EKONOMİDE ÇARKLAR DÖNMÜYOR KUZULARIN SESSİZLİĞİ HAKİM

Orhan Sümer, “Hazine ve Maliye Bakanı “Bu sistemden dar gelirliler hariç patronlar, üretici firmalar, kâr ediyorlar; şartlar dönüyor.” açıklamasında bulundu. Bu memlekette 10 milyon asgari ücretli, 13 milyon emekli ve hak sahibi, 5 milyon kamu çalışanı, yüz binlerce küçük esnaf ve çiftçi var; tamamı açıklanan rakamlara göre dar gelirli ve artık yaşamakta bile zorluk çeker hâle geldi.

Ekonomide çarkların dönmesi için önce siyasi güven ve istikrarın sağlanması gerekir. Milleti bu kadar harap eden bir iktidara kimsenin güveni kalmadı. Ekonomide kuzuların sessizliği hâkim” Dedi.

BİR AVUÇ YANDAŞ MUTLU OLSUN DİYE 84 MİLYONU GÖZDEN ÇIKARDILAR

Orhan Sümer, “Koskoca bir ülkeyi saray yandaş müteahhitleri, ihraç yapabilen birkaç yandaş şirket mutlu olsun diye ekonomik uçuruma sürüklemek kabul edilemez. Liyakatsiz kadrolarla gözlerindeki ışık, gönlündeki aşk ve ekonomi yönetimi balonları patlamıştır. Sorunun kaynağı olanlar çözüm üretme kabiliyetinde değildir. Milleti daha fazla yoksulluğa mahkûm etmemek için yapılması gereken tek şey erken seçimdir.” Dedi.

SARAY REJİMİ TÜRKİYE’Yİ BATIRDI

Orhan Sümer, “Türkiye’de döviz geliri olanlar inanılmaz lüks hayatlar sürerken, ücretli çalışanlar, asgari ücretliler, öğrenciler, emekliler, esnaflar inanılmaz güçlüklerle geçim mücadelesi veriyor.

Saray sözcülerinin enflasyon düşmeye başladı söylemi en hafif tabiri ile yalandır. Vatandaş Pazar filesi dolduramadığında gerçeği görüyor. Milletin gözünün içine baka baka yalan söylemeye gerek yok. Saray Rejimi ülkeyi batırmıştır. Bunu temizleyecek ve ülkeyi feraha kavuşturacak olan da Cumhuriyet Halk Partisidir.” Dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.