Sultan Yüzbaşı deprem bölgesinden ayrılmıyor

Sultan Yüzbaşı deprem  bölgesinden ayrılmıyor
Yayınlama: 10.03.2023
A+
A-

 

 

(AA)-Adana’daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında görevli Yüzbaşı Sultan Yıldız, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a ve diğer bölgelere yardım malzemelerinin ulaştırılmasında görev alıyor.

İncirlik Üssü’nde Maliye Şube Müdürü olarak görev yapan Yüzbaşı Yıldız, Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat’ta telefonla ulaşamayınca ailesinin yaşadığı Hatay’ın Hassa ilçesine gitti.

Ailesinin tahliyesini sağlayan ve bölgedeki ihtiyaçları da gözlemleyen Yıldız, İncirlik Üssü’ndeki görevine döndü. Daha sonra Yıldız, memleketine yardım malzemelerinin ulaştırılmasında görev yaptı.

Yıldız, Türkiye’nin birçok bölgesinden ve yurt dışından “hava yardım koridoru”yla İncirlik Üssü’ne gönderilen malzemelerin depremden etkilenen illere sevkiyatında görevine devam ediyor.

Yüzbaşı Sultan Yıldız, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hava üssüne gelen yardımların bölgeye sevkiyatına yönelik başlanan çalışmalarda vardiya amirliği yaptığını söyledi.

İncirlik’teki tüm personelin çalışmalara canla başla katıldığını belirten Yıldız, şöyle devam etti:”Bu, vatan millet sevdasıyla yapılacak bir iş. Bu süreçte komutanlarımın, çalışma arkadaşlarımın uyumayı, yemek yemeyi dahi unutarak çalıştıklarını gördüm. Burada her rütbede personel canla başla çalıştı. Kendilerine ve bu süreçte çok ciddi katkıları olan kıymetli eşlerine şahsım ve milletimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ben bu bölgenin çocuğuyum, aynı zamanda depremzedeyiz. Bu süreçte kadın olmanın zorluğunu yaşamadım. Daha çok gururunu yaşadım. Bölgede Türk kadın subayına olan o bakışlar birçok anlam ifade ediyordu.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.