Sigortacılık Haftası, Adana’da kutlanıyor

Sigortacılık Haftası, Adana’da kutlanıyor
Yayınlama: 23.05.2022
A+
A-

(HABER MERKEZİ)-TOROS– Sigorta acenteleri, Sigortacılık Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Adana Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı ve Adana Ticaret Odası Meslek Komitesi Meclis Üyesi Ayhan Gökçelik, ‘’Geçen son iki yıla baktığımızda, hem bugünümüz hem de güvenli yarınlarımız için hayattaki risklere karşı, sürdürülebilir bir yaşam standardı sağlama noktasında sigortanın bir ihtiyaç olduğunu bütün yönleriyle hatırlatan bir yıl olduğunu söyleyebiliriz’’ ifadesini kullandı. Başkan Gökçelik, sigorta ve emeklilik sektöründeki gelişmeleri değerlendiren ve sektörün önemine değinen bir açıklama yaptı. Sigorta Haftası etkinlikleri, her yıl sigorta ve tasarruf bilinci ile farkındalığını artırmak, farklı risklere dikkati çekmek amacıyla gerçekleştiriliyor. ADSAD Başkanı Ayhan Gökçelik, bütün paydaşlarıyla sürdürülebilir büyümeyi sağlama ve sigorta farkındalığını yükseltme hedefiyle çalıştıklarını belirtti.

‘’SİGORTA, İHMAL EDİLEMEZ BİR İHTİYAÇTIR’’

Dernek olarak Sigorta Haftası etkinliklerine büyük önem verdiklerini ve sigortanın önemini anlatmak için bu haftanın önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Gökçelik, şunları kaydetti: ‘İyi günde, kötü günde sigortalılarımızın yanında olmanın en büyük sorumluluğumuz olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen iki yıla baktığımızda da, hem bugünümüz hem de güvenli yarınlarımız için hayattaki risklere karşı, sürdürülebilir bir yaşam standardı sağlama noktasında sigortanın bir ihtiyaç olduğunu bütün yönleriyle hatırlatan bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Biz bu süreçte de ekonomimize güç katmak, vatandaşlarımızın yarınlarının güvencesi olmak için aralıksız çalıştık.’’

‘’SİGORTA HAFTASI’NDA, ‘SİGORTASIZ OLMAZ’ DİYORUZ’’

Üstlendiği fonksiyonlarla sigortanın ekonomi için, toplum için ve bireyler için güven olduğunu belirten Gökçelik, ‘’Güvende hissetmek için sigorta yaptırmak ve sigortalı kalmak önem taşıyor. Sektör olarak riskleri güvence altına alıyoruz ve Sigorta Haftası’nda ‘sigortasız olmaz’ diyoruz’’ ifadelerini kullandı. Gökçelik, sigorta sektörünün ekonomi içindeki payını artırmayı, banka dışı finans sektörünün büyümesinde öncü rol üstlenmeyi öncelikli hedef olarak belirlediklerini kaydetti.

‘’SİGORTA BİLİNCİNİN VE FARKINDALIĞININ YÜKSELMESİ ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ’’

Sigortanın önemini ve bir ihtiyaç olduğunu anlatmanın, yarınları güvence altına almak için ilk akla gelen önlemlerden biri olmasını sağlamanın önemli olduğunu vurgulayan Ayhan Gökçelik, ‘Bu sadece sektörümüz için değil, ülkemizin, ekonomimizin ve vatandaşlarımızın refahı için de olmazsa olmazlar arasında yer alan bir konu. Bu nedenle sigorta bilincinin ve farkındalığının yükselmesini öncelikli hedeflerimiz arasında görüyoruz ve bu alandaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sigorta Haftası etkinlikleri de bu anlamda önem verdiğimiz bir dönem. Bu hafta boyunca dijital platformlardan yürüteceğimiz iletişim faaliyetlerimizle her yaştan vatandaşımıza ulaşmayı hedefliyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.