Seyhanlı 2 atlet Milli takıma seçildi

Seyhanlı 2 atlet Milli takıma seçildi
Yayınlama: 03.06.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Seyhan Belediyespor Kulübü Atletizm takımı sporcuları Bursa’da yapılan Türkcell Türkiye U-20 Atletizm şampiyonasında büyük bir başarıya imza attı. Başkan Akif Kemal Akay’ın gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve yeteneklerini ortaya koymalarına fırsat vermek amacıyla destek verdiği Atletizm takımının sporcuları, 5 farklı branşta Türkiye şampiyonluğunu Adana’ya getirdi.

AKAY DESTEKLEDİ, GENÇLER 5 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNU SEYHAN’A GETİRDİ

Farklı branşlardaki spor dallarına ve geleceğin sporcularına katkı vererek Türk sporuna geleceğin başarılı sporcularını yetiştirmeye devam eden Seyhan Belediyesi, Seyhan Belediyespor kulübü aracılığıyla girdiği yarışmacı organizasyonlardan derece almaya devam ediyor. Seyhan Belediyespor Kulübü atletizm takımı sporcuları 28-29 Mayıs tarihlerinde Bursa’da yapılan Türkiye U-20 Atletizm şampiyonasında 5 Türkiye Şampiyonluğunu kazanarak verilen emeğin boşa gitmediğini gösterdi.

2 SPORCU MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

Mavi- beyazlı atletizm takımı sporcularından Muhammet İran dekatlon (10’lu yarış) Abdulkerim İran 400 metre engelli de, Pınar Alpaslan, Mehmet Nuri Noyan ve Hasan Beyazel ise 4×100 metre bayrak yarışında Türkiye şampiyonu oldular.  Alınan başarılı sonuçların ardından Muhammed İran ve Abdulkerim İran, Balkan U-20 Şampiyonası için Milli takıma seçildiler.

BAŞKAN AKAY “GURURLANDIK”

Atletizm branşının sporun temel unsurlarından birisi olduğunu vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, sporcuları kutladı ve başarılarıyla gururlandıklarını söyledi. Başkan Akay “Belediyemiz bünyesinde bulunan Seyhan Belediyespor değişik branşlarda faaliyetlerini sürdürüyor. Amacımız fırsat eşitliği sağlayarak geleceğin başarılı sporcularını yetiştirmek ve Türk sporuna kazandırmak. Gençler, imkân tanındığında neler yapabileceklerini son şampiyona da olduğu gibi bizlere yeniden gösterdi. Amacına hizmet eden bu başarılar bizleri teşvik ediyor. 5 dalda Türkiye Şampiyonluğunu Adana’ya getiren sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Ayrıca gösterdikleri performansla Milli takıma seçilen 2 sporcumuzu da tebrik ediyor emeği geçen hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.