Pozantı’ya doğalgaz geliyor

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçe halkının uzun zamandır beklediği ve sürekli gerçekten gelecek mi acaba diye soru yağmuruna tuttuğu doğalgaz haberini “Müjde Pozantı”...

Pozantı’ya doğalgaz geliyor
Yayınlama: 04.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçe halkının uzun zamandır beklediği ve sürekli gerçekten gelecek mi acaba diye soru yağmuruna tuttuğu doğalgaz haberini “Müjde Pozantı” diyerek verdi.

Aksa Gaz Adana Bölge Müdürü Halit Demir ile Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın makam odasında yaptıkları toplantı, istişareler ve arazi incelemeleri neticesinde Perşembe günü atılacak protokol imzaları sonrasında 15-20 gün içerisinde kazı çalışmalarına başlanacak.

İLK MÜJDEYİ 1 ŞUBAT’TA VERMİŞTİ

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “2022 yılının sonuna doğru D-750 Karayolu üzerindeki esnafların ve Atatürk Caddesi’ndeki iş yerleri ve evlere doğalgaz meşalesinin yakılacağını, 2023 yılında ise tüm ilçeye doğalgazın ulaştırılacağının müjdesini, doğum günü olan 1 Şubat’ta “Gözün aydın Pozantı” diyerek vermişti.

İLK ETAP YATIRIM BÖLGELERİ BELLİ OLDU

Aksa Gaz’ın 2022 yılı bitmeden yapacağı yatırım çalışmaları Zafer Mahallesi içerisinde bulunan Hastane Caddesi üzeri ve İnönü Caddesi üzerinde bulunan Süleyman Kaleağası parkına kadar olacak şekilde kazı çalışmaları başlayacak.

PERŞEMBE GÜNÜ PROTOKOL İMZALANACAK

Perşembe günü yapılacak olan Pozantı Belediyesi Ağustos Ay’ı Meclis Toplantısı sonrasında Aksa Gaz ile imzalanacak protokol sonrasında kazı çalışmalarının başlayacağını diye getiren Başkan Çay, ilk etap doğalgaz hattının geçeceği bölgelerin dışında kalan yerlerde oturan vatandaşların yatırım tedbirlerini almaları gerektiğini söyledi.

Başkan Mustafa Çay, açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Kıymetli Pozantılılar, hepinizin heyecanla beklediği, mesaj kutularımızın dolduğu, telefonlarımızın susmadığı doğalgaz haberi müjdesini bugün Aksa Gaz Adana Bölge Müdürü Halit Demir ile birlikte veriyoruz.

Değerli hemşerilerim öncelikle doğalgaz konusunun hızlı bir şekilde bu aşamaya gelmesine sebep olan Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e, Sayın Adana Valimiz Süleyman Elban Bey’e Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu Hanımefendiye ve yine Adana Milletvekillerimiz, Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru ve Mehmet Şükrü Erdinç’e özellikle yatırımın bu yıl sadece Pozantı’ya verilmiş olması adına kendilerine şahsım ve halkım adına teşekkür ediyorum. Aksa Gaz ile uzun zamandır yapmış olduğumuz gerek arazi gerekse masada yaptığımız onlarca toplantı sonrasında bugünde son pafta çalışmasını inceledikten sonra 4 Ağustos Perşembe günü depolama alanının tahsisini Aksa Gaz’a vermek suretiyle karşılıklı protokol imzalayacağız. İnşallah 15 ya da 20 gün içerisinde haydi bismillah diyerek kazı çalışmalarına başlayacağız. Bugünden itibaren planlanmış şekliyle bölge müdürümüzün bizlere arz etmiş olduğu son pafta çalışması üzerinde ilk etapta hastane caddesinde bulunan depolama alanımızdaki bölgeden Zafer Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan Süleyman Kaleağası Parkı bölgesine kadar yatırım planlaması yapılmış durumda. Bu bölgedeki apartmanlarda oturan vatandaşlarımız kömür alma gibi düşüncelerini ortadan kaldırabilirler. İkinci etapta ise İnönü Caddesi üzeri devam edilerek Atatürk Caddesi üzerinde İlçe şehitliğine kadar bulunan evlerimize doğalgaz verme çalışmaları devam edecek. Kurtuluş Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi bölgelerimiz ise 2023 yılı planlaması içerisinde çalışmalar devam edecek.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.