Portakal Çiçeği Karnavalı için hazırlıklar başladı

Portakal Çiçeği Karnavalı için hazırlıklar başladı
Yayınlama: 03.02.2023
A+
A-

 

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Bu yıl 25-30 Nisan 2023 tarihleri arasında 11’incisi düzenlenecek “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı için hazırlıklara başlandı.  Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olarak dünyanın sayılı karnavalları arasına girmeyi başaran “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” düzenlendiği her yıl olduğu gibi yine binlerce yerli ve yabancı turisti Adana’ya çekmesi bekleniyor. Karnaval Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” kapsamına da dahil edilmesiyle birlikte çok daha zengin bir içerikle düzenlenecek.

Karnaval Komitesi’nden hazırlıklarla ilgili yapılan açıklamada ”karnavalın ruhuna uygun” etkinlik projelerinin titizlikle değerlendirildiği belirtilirken şu açıklamaya yer verildi;Karnavalda etkinlik yapmak için yurt içinden ve yurt dışından birçok başvuru alıyoruz. Karnavalımızın bir parçası olmak için gelecek proje, karnaval aktivitesi, sergi, söyleşi, sportif etkinlikler ve diğer öneriler yoğun bir şekilde komitemize ulaşıyor. Şehrin uygun mekânlarında, yerlerin doğru şekilde planlanabilmesi için bu yeni başvuruların mümkün olduğunca önceden yapılması, komitenin değerlendirmelerini daha sağlıklı yapabilmesi ve aktivitelerin en doğru şekilde planlanması için önemli bir konu. Komitemiz tarafından uygun görülen etkinlik önerileri ve projeler www.nisandaadanada.com adresimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ilerleyen tarihlerde duyurulacaktır.”

Bozkurt: “İki Bayramı Yaşayacağız”

2023 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı programında çok ilgi çekici projeler ve çok renkli etkinliklerin yer alacağını kaydeden Karnavalın Fikir Önderi Ali Haydar Bozkurt, karnavalın Ramazan Bayramı’nın hemen bitiminde başlayacağını belirterek “Bu yıl 25-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz karnaval ile iki bayramı arka arkaya yaşayacağız. Her yıl sürprizlerle dolu karnavallar yaşadık. Sanatçılarımız, yurt içinden ve yurt dışından gelen etkinlik gruplarımız, yerel ve ulusal topluluklarımız ile spordan sanata, sanattan eğlenceye kadar birçok etkinlikte buluşacağız. Bu yıl da büyük sürprizleri yaşatacağız. Adana’ya geleceklere hafızalarından çıkmayacak karnaval günleri sözünü ve memnun ayrılacaklarının garantisini veriyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.