“Mustafa Çay’dan sadece ve sadece hizmet adamı olur”

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı ilk toplantısında konuşan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, hayvan hakları konusunda kendisine yapılan suçlamalara karşı sert cevap vererek,...

“Mustafa Çay’dan sadece ve sadece hizmet adamı olur”
Yayınlama: 09.08.2022
A+
A-

 

(HABER MERKEZİ)-TOROS-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı ilk toplantısında konuşan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, hayvan hakları konusunda kendisine yapılan suçlamalara karşı sert cevap vererek, “Mustafa Çay’dan başka bir şey olmaz. Sadece ve sadece hizmet adamı olur” dedi.

Pozantı’da 400 adet köpeğin katledildiğini iddia ederek sosyal medyada yankı uyandırmaya çalışan sözde gönüllü hayvan severlere ‘hodri meydan’ diyerek tepkilerini ortaya koyduklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Pozantı ülke gündemine, Twitter gündemine ‘400 köpek nerede?’ diye oturdu. Ama ne Pozantı ve Akçatekir’de kaybolan bir köpek var, ne de bir tane köpeği katleden bir şerefsiz var. ‘Hodri meydan’ dedik. Dediğimiz meydanlara çıkamadılar. ‘Çimento artığının olduğu yerlere kireç dökülmüş, buraya hayvan gömülmüş’ dediler” şeklinde konuşarak, kendilerinin yine ‘hodri meydan’ dediklerinde ona da gelemediklerini iddia etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Nesrin Çıtırık hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Başkan Çay, “Mama dolandırıcılığı ile Türkiye’nin gündemine oturan değişik suçlardan ceza almış ve pandemi nedeniyle denetimli serbestlikle cezaevinden çıkmış, Adana’da kurduğu bir dernek adı altında çok özel arabalara binen, çok özel donanımlı bilgilerle 5N 1K’daki Cüneyt Özdemir’in aynı dernekle ilgili paylaşımları dâhil, onlarla ilgili de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Onlar da 2 adet hayvan hakları savunucusu avukatlarını göndererek bizimle ilgili zaten suç duyurusunda bulundular” diye tepki göstererek, alınlarının açık olduğunu söyledi.

100 KEDİ EVİ YAPTIRDIK

“Kış aylarında, yılkı atlarına bile Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı’nın gönderdiği yulafları, işçisinin sırtında 1 metre karda besleme yaparken bir hayvanı katledecek kadar şerefsizlikle suçlayacak kişiler, şerefsizdir” şeklinde sözlerini sürdüren Başkan Çay, “Bu kadar da iddialı konuşuyorum. Ve bunun yanında da iyi niyetle beslediğimiz, lokantalardan yağlı ekmekler toplayarak gücümüz nispetinde o mama ticareti yapanlara karşı mama desteği vermeyen bir Mustafa Çay’ım. Lakin suluklarını yerleştirerek, sadece 100 adet özel Pozantı Belediyesi logolu kedi evleri yaptırarak hayvan sevgimizi ortaya koyuyoruz. Hiç kimse insani bir sevgiyi, canlıya duyulan bir saygıyı kendine münasip görmemelidir.  Biz insani yaklaşıyoruz ve Adana büyükşehir Belediyesi ile çok büyük bir mücadele verdik. Orman Bölge Müdürlüğü’nden 2 dönüm arazi kiraladık. Yerin düzenlemesini Pozantı Belediyesi yaptı. Daha sonra Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü orayı tel örgüyle çevirdi, konteyner getirdi. Kısırlaştırma işlemi tıkır tıkır işliyor” diyerek, Adana Tarım İl Müdürlüğünün veterinerinin de kısırlaştırılmış hayvanların tedavisiyle ilgilendiğine dikkat çekti.

HODRİ MEYDAN DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Pozantı Belediyesi’nden nemalanmak isteyenlerin olduğunu belirten Başkan Çay, “Mustafa Çay’ın siyasi ifadeleri karşısında, ‘bunu bir yerlerden yıpratırız’ diyenlerin karşılarında birikimleri olan bir Mustafa Çay var. Emniyet teşkilatına 18 yılını vermiş bir Mustafa Çay var. Elimde çok ciddi bilgiler var. Bunları savcılıklarla biz ortaya koyduk. Mustafa Çay’dan başka bir şey olmaz. Sadece ve sadece hizmet adamı olur. Biz Pozantı’ya hizmet etmeye, insanlara ve bütün canlıları sevmeye devam edeceğiz. Bununla ilgili farklı düşüncesi olanlara da hodri meydan dedik ve hodri meydan demeye devam edeceğiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.